Jeffrey Boekelaar Een sobere verdediger door Jeroen Kleijne foto Louis van de Vuurst Jeffrey Boekelaar (22) is nieuw bij Ajax. Hij begon zijn seizoen in de zaterdag 1 sterk, maar raakte helaas uit vorm. De sobere verdediger wil zo gauw mogelijk terug in de basis. 'In de voorbereiding, in de beker en in de eerste zes competitiewedstrijden heb ik steeds in de basis gestaan. Dat ging best goed, maar door vormverlies kwam ik op de bank terecht. Ik hoop gauw weer aan spelen toe te komen. Voor mijn gevoel werk ik op de training nu twee keer zo hard. Natuurlijk gaat het niet altijd even lekker, je kunt niet elke dag een wereldster zijn. Maar ik heb er wel vertrouwen in dat ik weer terugkom in de basis.' In de wedstrijden waarin hij meespeelde, stond Jeffrey Boekelaar opgesteld als rechterverdediger. 'Ik vind mezelf een sobere voetballer, die niet te moeilijk doet. Gewoon aannemen en spelen. Ik kan aardig koppen, vooral verdedigend, en ik ben ook wel een man van de lange bal. Aan de buitenkant krijg je veel ruimte voor de opbouw, maar toch is rechterverdediger niet mijn favoriete positie. Ik speel liever in het centrum. Voor verbetering vatbaar zijn mijn één-tegen-één-duels. Ik heb liever een grote tegenstander waar ik tegen aan kan kleunen dan zo'n kleine, behendige aanvaller. Daar moet ik dus nog aan werken.' Na twee jaar Volewijckers speelde hij de afgelopen twee seizoenen voor hoofdklasser OSV, waar hij steeds kon rekenen op een basisplaats. Toch is Ajax voor hem een logische keuze. 'Vooral het aanvallende spel van Ajax vind ik erg aantrekkelijk. Op papier is dit een stapje terug, maar volgens mij is Ajax technisch en tactisch stukken beter dan OSV. Vooral de eerste wedstrijd dat ik meespeelde, vond ik dat heel opvallend. Niemand speelde voor zichzelf, alles draaide om het samenspel: aannemen-spelen, aannemen- draaien-spelen. Ik denk dat ik hier nog heel wat kan leren. Natuurlijk wil ik zo hoog mogelijk voetballen, maar ik moet wel realistisch blijven. Ik ben nu 22. Als ik bij een goede hoofdklasser terecht kan vind ik dat mooi, maar misschien blijf ik ook nog wel een paar jaar bij Ajax. Jeffrey Boekelaar verwacht dat zijn elftal volgend seizoen op het hoogste niveau actief zal zijn. 'We hebben een sterk collectief. Het kan allemaal nog wat constanter, maar we winnen dit jaar ook de slechte wedstrijden. Ik heb gehoord dat die vorig jaar wel verloren gingen, dus dat is al winst. Ik denk dat we een goede kans maken op het kampioenschap. Mocht het niet lukken, dan promoveren we wel via de nacompetitie.' 137

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 137