keeper Ron Dijkstra, Jimmy Crawfurd, Jesse Schoevaart en zowaar Edwin Oostenbrink schoten een 1-14 stand op het bord. Er werd door ons goed gevoetbald, de kansen werden verzilverd, alleen die tegengoal hebben we toch nog even besproken. Op de Toekomst tegen Huizen, een topper, waren we niet direct bij de les, want na tien minuten keken we tegen een 2-0 achterstand aan. Toen begon Ajax pas echt te voetballen en kreeg Huizen geen kans meer. Met de rust was alles weer rechtgetrokken en leidde Ajax met 3-2. Na de rust deed Huizen er van alles aan en ontspon zich een aardig duel. Na 4-2 en 4- 3 leek Ajax de wesdtrijd te gaan beslissen toen het een penalty mocht nemen. Helaas werd die gemist en omdat Ron Dijkstra als een rots in de branding stond, kreeg Huizen, ondanks enkele hachelijke momenten, zijn gelijkmaker niet. Integendeel, vlak voor tijd werd het 5-3 en was de match beslist. De volgende wedstrijd in Nieuwegein tegen Geinoord bleek als altijd een lastige. Al vrij vroeg in deze ontmoeting kwamen we met 1-0 achter, maar we zagen toch kans om de bakens te verzetten en met 1-2 de leiding te Tegen de schromelijk onderschatte hekkesluiter IJsselmeervogels liep Ajax zaterdag 2 verdiend tegen een nederlaag op. nemen. Helaas konden we die voorsprong niet vasthouden en bij rust was de stand weer gelijk, 2-2. Na de thee ging Geinoord steeds meer drukken en hebben we af en toe met de rug tegen de muur gestaan. Gelukkig konden we na een fraaie aanval met 2-3 aan de leiding komen en met veel vechtlust standhouden. Vijf minuten voor tijd scoorden wij zelfs nog een keer en was de overwinning zeker. Frans Grootenboer Zaterdag 4 In de eerste helft van de thuiswedstrijd tegen CSW kwamen wij al snel met 0-1 achter. Na een goede fase waarin de bal snel van man tot man ging kwamen wij op 1-1 via een door Rob Been benutte penalty. Kort daarop kwamen wij weer achter, waarna Martin van Leuven voor de 2-2 ruststand zorgde. De tweede helft was van een matig niveau. Er werd niet meer gescoord. Een week later gingen wij naar Amstelveen voor de wedstrijd tegen RCKAVIC. Wij verloren deze wedstrij kansloos met 3-1, waarbij Mark Reiz met het hoofd zeer fraai voor ons scoorde. De thuiswedstrij tegen WZ was een korfbalwedstrijd, die eindigde in 5-5 na een 3-3 ruststand. De volgende uitwedstrijd bracht ons naar Nieuwegein waar wij de handschoen Foto: Louis van de Vuurst opnamen tegen het plaatselijke Geinoord. Wij begonnen goed aan deze wedstrijd en kwamen op een 0-1 voorsprong via Robin Kortlevers. Hierna golfde de wedstrijd op en neer en kwamen de Geinoorders verdiend op 1-1. Vervolgens benutte Dick Schoenaker, nadat Donald de Randami na een goede actie onderuit werd gehaald, een penalty (1-2). In tien minuten gaven wij de wedstrijd toen weer uit handen, zodat de tegenstander via 2-2 en 3-2 op een 4-2 ruststand uitkwam. In de tweede helft hebben wij constant op de andere helft gevoetbald, drie keer de lat geraakt en diverse ballen van de lijn gehaald zien worden, maar uit een counter scoorde de tegenstander nog één maal, zodat wij tegen een 5-2 nederlaag opliepen. Thuis tegen Zuidvogels kwamen wij in de eerste helft al snel op een 0-2 achterstand. Dankzij enkele fabelachtige reddingen van de uitblinker in deze wedstrijd, doelman Eric Leibbrand, bleef de achterstand hiertoe beperkt. Vlak voor rust scoorde Donald de Randami 1-2. In de rust was er een peptalk van trainer Henk Buskermolen, die bovendien wat tactische aanwijzingen gaf. Dit bleek goed uit te pakken want wij waren in de tweede helft onherkenbaar. Jan de Ronde kreeg het op zijn heupen, en binnen een kwartiertje kwamen wij op een 3-2 voorsprong. Eerst werd hij na een goede één-twee met Robin Kortlevers in de zestienmeter onderuitgehaald, waarna Rob Been de penalty benutte en 2-2 scoorde. Hierna ging onze Jan er op links weer eens vandoor, en met een goede voorzet bereikte hij het hoofd van Dick Schoenaker, die 3-2 inknikte onder het toeziend oog van Leo Beenhakker, die maar bij ons kwam kijken, omdat op het hoofdveld zijn Al-junioren werden getrakteerd op een pak slaag. De ingevallen Mark Reiz ging vlak voor tijd via een goed opgezette aanval alleen op de keeper af, omspeelde deze op fraaie wijze en scoorde beheerst 4-2. In de laatste minuut kwam Zuidvogels nog terug tot 4-3. Dankzij keeper Eric Leibbrand bleven de punten deze keer in huis en uit het spel van de tweede helft mag geconcludeerd worden dat wij de weg omhoog weer gevonden hebben. Joop Leeuwendaal 134 AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 134