Een doelpunt van Jasper Ketting bracht het eerste zaterdagelftal de overwinning tegen Valleivogels. Foto: Louis van de Vuurst plaats. Ajax begon met een fantastische opsteker, want reeds in de eerste minuut scoorde Marco Bragonje. Met vaak heel goed spel werd Spakenburg weggespeeld en binnen vijf minuten hadden er al evenveel goals gevallen moeten zijn, maar onze aanvalslinie faalde jammerlijk zodat de ruststand nog steeds 1-0 was. De tweede helft gaf een vergelijkbaar beeld. Opnieuw na een minuut een treffer, ditmaal door Dennis de Haan en korte tijd later een derde goal door Robin Pronk. De wedstrijd leek hiermee gelopen. Maar Maervin Deekman dacht er anders over en veroorzaakte een strafschop, wat ook zijn tweede gele kaart betekende. Met tien man en een 'pingel' tegen zag het er niet best uit. Gelukkig werd de strafschop gemist, maar Ajax was wel de controle over de wedstrijd kwijt en Spakenburg kwam terug tot 3-2 en vlak voor tijd rolde de bal eenzaam in de richting van de lege goal, die er zeker zou zijn ingegaan als Robin Pronk niet als een duveltje uit een doosje tevoorschijn was gekomen om de bal voor de doellijn weg te halen. De hoofdrolspeler in dit cruciale moment smaakte het genoegen om even later aan de andere kant de bevrijdende 4-2 te scoren. Voor de wedstrijd tegen SDV Barneveld reisden we ietwat onrustig af, want deze tegenstander had ons vorig jaar alle zes punten afgesnoept. We begonnen dus voorzichtig, maar voortvarend en dat had al in de tiende minuut succes. Ron de Vries loste een schot op doel, dat door de doelman niet goed verwerkt werd, waarna Cees Vos er als de - Barneveldse - kippen bij was om de 0-1 op het scorebord te zetten. Daarna stak het bekende euvel bij Ajax de kop weer op: men verzuimde de kansen te verzilveren. Binnen het kwartier had de wedstrijd al geheel gespeeld kunnen zijn. Nu werd het eerst na twintig minuten 0-2, een wereldgoal, opnieuw van Cees Vos. Toen een rush van Remco Ronday onreglementair werd gestuit, scoorde Dennis de Haan vanaf de stip 0-3 en nog voor de rust voegde Cees Vos er nog een aan zijn totaal toe (0-4). Na de hervatting geloofde Ajax het wel en maakte Dennis de Haan zijn tweede doelpunt, opnieuw uit een strafschop, waarmee de eindstand op 0-5 gebracht werd. Door dit resultaat werd Ajax, dat drie weken eerder nog zeven punten achterstond op DVS '33, alleen leider. Tegen de onderste ploeg van de ranglijst, IJsselmeervogels 2, zou het een week later een 'makkie' moeten worden, zo was in de kleedkamer te proeven, maar Ajax bracht er niet veel van terecht. Na een minuut of twintig nam Ajax weliswaar de leiding door een schot van ruim dertig meter van Jeffrey Boekelaar, maar het bleef modderen. Ook de tweede helft bracht een stuntelig Ajax en een tegenstander die uiterst gevaarlijk bleef. Dat resulteerde dan ook tien minuten na de rust in de gelijkmaker, 1-1. Met het inbrengen van een paar wissels probeerden wij de bakens nog te verzetten, maar het baatte niet. Sterker, in de laatste minuut werd het zelfs nog 1-2. In blessuretijd probeerden wij met de moed der wanhoop verandering in de stand te brengen, maar dat zat er niet meer in, zodat we volkomen verdiend tegen een nederlaag opliepen. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Het derde zaterdagelftal gaat langzamer hand een beetje beter draaien. In de uitwedstrijd tegen Zuidvogels bleek, dat Ajax kan knokken voor de punten. Deze ploeg stond boven ons op de ranglijst, maar we wisten deze partij uiteindelijk met 1-4 te winnen. Hoewel Kwong Steinraht voor de hele productiezorgde, is een com pliment aan de hele groep op zijn plaats. Op Ookmeer tegen V V werd het een complete walk-over. Ringo Spaargaren en Kwong Steinraht (4x), Said Ouaali (2x), AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 133