voor het Ajax-doel zag de arbiter plots een overtreding, waarna hij de bal op elf meter legde. Tegen deze inzet had doelman Dennis van der Wal geen verweer (1-1) en volkomen onnodig werden twee punten cadeau gedaan. Thuis tegen Montfoort bleek al spoedig, dat de gasten aanvallend weinig in te brengen hadden. Het grootste deel van de wedstrijd speelde zich op de helft van Montfoort af en de weinige keren dat de defensie van Ajax echt problemen kreeg, was dat te wijten aan wat concentratieverlies, omdat de tegenstander het lijf aan lijf gevecht niet schuwde en sommige Ajax-spelers daarbij vragende blikken wierpen naar de arbiter. Aangezien er bij Ajax in de spits ook geen echte 'afmaker' rondloopt, duurde het een half uur eer Jerry van Haagen uit een vrije Foto: Louis van de Vuurst schop van twintig meter kon scoren. Op slag van rust zorgde Eugene Poublon met een fraaie lob over de uitlopende doelman voor 2-0. Daarmee maakte hij zijn misser voor een leeg doel, enkele minuten eerder, meer dan goed. De wedstrijd was toen in feite gespeeld. Ook in de tweede helft bleef Ajax veel sterker en dat resulteerde in nog twee treffers. De eerste na een perfecte voorzet van Dennis Bogaard en een leep overstapje van Jasper Ketting, waarna Eugene Poublon afrondde; de tweede door Jerry van Haagen na een schitterende dieptepass van John Hofwijks. Eén slotopmerking is hier misschien toch nog op zijn plaats: als je zoveel sterker bent dan je tegenstander, hoe kan het dan gebeuren dat je je nog zo laat provoceren dat je tegen een drietal gele kaarten aanloopt? In Barneveld tegen SDVB startte Ajax goed. De ploeg zette de tegenstander onder druk en een doelpunt leek slechts een kwestie van tijd, maar de defensie van SDVB wist vooralsnog van geen wijken. Pas in de tweede helft scoorde Jerry van Haagen, maar in plaats van ontspanning trad een verkramping op in de ploeg. SDVB rook zijn kansen en voedde zijn lange spitsen met diepe passes, maar gelukkig verkeerde doelman Dennis van der Wal in goed vorm en bleek aanvoerder Mare Geestman de man of the match. Ajax bleef daardoor overeind en was in de slotfase bijna nog op 0-2 gekomen, maar de SDVB-goalie wilde deze middag niet onder doen voor zijn collega in het Ajax- doel (0-1). In de ontmoeting tegen Valleivogels op de Toekomst werd het met uitzondering van het eerste half uur, waarin Ajax goed speelde, geen al te beste wedstrijd. In die eerste fase scoorde Jasper Ketting een schitterend doelpunt, dat later van beslissende betekenis bleek te zijn. Hij nam de bal na een lange pass goed aan, zag uit zijn ooghoek, dat de keeper iets te ver voor zijn doel stond en lobde de bal uiterst zuiver in de verste hoek. Daarna werd het Ajax-spel opnieuw onzuiver en in plaats van af en toe de diepte te zoeken, ging de bal te vaak terug naar de achterste linie en dan moest daar soms met kunst- en vliegwerk een oplossing worden gezocht. We maakten het de defensie van de AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 Valleivogels niet al te moeilijk en een verdwaalde tegengoal blijft dan altijd dreigen. Het bleef nu dus opnieuw 1-0. De ploeg bezet door deze resultaten de tweede plaats op de ranglijst achter DVS '33 uit Ermelo. Een volgende keer hopen wij in het verslag van de verrichtingen van het eerste zaterdagelftal meer goals en beter voetbal te kunnen melden Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Omdat de zaterdag 2 in de eerste vijf competitiewedstrijden slechts acht punten had behaald, was het noodzakelijk de wedstrijd tegen Volendam te winnen, wilde het team niet nog verder achterop raken. Ajax begon uitstekend en had al na een paar minuten succes door Nuno Ferreira, maar het vergat daarna Volendam de genadeklap toe te brengen. Een tegendoelpunt moest de ploeg weer wakker schudden. Ernst Ligthart stelde direct orde op zaken, door 2-1 te scoren en ook Dennis de Haan wist voor de thee nog het net te vinden (3-1). Na de pauze waren het opnieuw Nuno Ferreira en Dennis de Haan, die de score opvoerden naar 5-1, wat ook de einduitslag werd. Voor de beker lootte ons team vervolgens een sterke tegenstander: Xanthos (2e klas zondag). Ajax startte ook nu weer zeer voortvarend en leidde reeds na twee minuten door Nuno Ferreira. Na een twintigtal minuten scoorden wij opnieuw, maar deze glaszuivere goal werd afgekeurd. Waar de wedstrijd beslist had kunnen zijn, knokte Xanthos zich nu terug en scoorde op slag van rust twee maal. Na de hervatting bleef het voorval kennelijk zijn invloed uitoefenen want Ajax kwam niet meer in zijn spel. Eindstand 2-1. Toch is hulde aan de gehele ploeg voor deze prestatie op zijn plaats. Traditioneel heeft Ajax het bij CSW altijd moeilijk, maar daar was nu geen sprake van. Met wonderschone acties en even schitterende doelpunten bereikte Ajax een zevenklapper (2-7), die nog schriel afstak tegen het aantal kansen dat Ajax zich wist te creëren. In de thuiswedstrijd tegen Spakenburg startten beide ploegen met evenveel punten en er moest dus gewonnen worden om mee te blijven doen voor de bovenste 131

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 131