AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 over van de Al naar Ajax 2. Samen met Tim de Cler, Bas Dreef, Robert-Jan Ravensbergen en Cedric van der Gun. 'Op dit moment gaat het allemaal vrij snel. Je moet niet vergeten dat ik pas drie maanden bij het tweede zit. Ik had zelf niet verwacht dat het zo zou verlopen. Het eerste jaar in het tweede is toch meer een leerproces.' Raphael Supusepa wordt enthousiaster. Hij praat vol gloed verder, bijna opgewonden. 'Ik had voor ogen in het tweede jaar echt voor de A-selectie te gaan. Maar ik heb dat gevoel nu al, na drie maanden!' Het klinkt zelfverzekerd. 'Ook omdat het zo lekker gaat in Ajax 2. Ik speel goed, heb alle negen wedstrijden gespeeld en geen minuut gemist. En ik krijg het vertrouwen van de trainer. Dat vind ik heel belangrijk.' Dan, iets afgekoeld: 'Vanochtend heb ik nog met de A-selectie meegetraind. Maar ik heb net te horen gekregen dat er weer een paar spelers fit zijn, waaronder Richard Witschge. Hij speelt op mijn plaats, dus ik ben er voor de beker tegen MW niet bij. Ik ga weer naar het tweede.' De scouts van Ajax komen overal. Ook in Wormerveer. Vanaf Amsterdam Centraal met de stoptrein naar Alkmaar, dan kom je er langs. Raphael Supusepa speelde bij het plaatselijke WFC. Zo goed dat hij opviel. Hij kwam bij de Zaanse selectie, daarna bij de Noord-Hollandse selectie. Maar hij werd eerst 'ontdekt' door AZ. 'Ik was tweedejaars C-junior en kwam op de voetbalschool van AZ. Er was net een landelijke B-competitie opgezet, maar daar was ik nog te jong voor. Ik trainde een jaar mee met de BI van AZ en zou het jaar erop uitkomen voor AZ in die jeugdcompetitie.' Tijd voor een sprookje. Een verblijf bij een modale club dreigde. AZ, niet echt het paradijs. Maar met zijn spel lokte hij anderen naar de Alkmaarder Hout. Op een gegeven moment klopten Volendam, FC Utrecht en Ajax aan de deur van de Supusepa's. Raphael grinnikt. 'De keus was niet moeilijk. Bij AZ vonden ze het wel raar. Ik had een jaar meegetraind en ineens was ik vertrokken. Ik kan dat wel begrijpen, maar spelen bij Ajax...' Bij AZ werd hem verteld dat hij in de B2 van Ajax terecht zou komen. Raphael Supusepa wist dat. 'Dat maakt niet uit,' zei ik, 'het jaar erop stroom ik door naar de BI. En ik pikte al regelmatig wedstrijdjes in 125

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 125