het laatste moment een goede redding van Serge van den Ban. Overwicht Behalve in de openingsfase had Ajax een duidelijk overwicht in de wedstrijd tegen Vitesse 2. In de 13de minuut kwam Ajax op voorsprong door Froylan Ledezma, die uit een schitterende pass van Richard Knopper voor de goal uiterst kalm bleef en de bal over keeper Martijn van Strien stiftte. Daarna creëerde Ajax een duidelijk overwicht en werd er naar tevredenheid van Jan Wouters goed vanuit de organisatie gespeeld. De afwerking liet echter te wensen over: of de eennalaatste pass was onzuiver of men bleef niet koelbloedig genoeg voor de goal om de kansen te benutten. Enkele keren was Ajax dicht bij een goal, maar bij een schot van Richard Knopper en een kopbal van Robert Jan Ravensbergen uit een corner van Rodi Turpijn ontbrak het de ploeg een beetje aan geluk. Het was jammer voor het talrijke publiek dat Ajax deze voorsprong niet verder kon uitbouwen. Vooral in de tweede helft waren er legio kansen en kwam Vitesse slechts sporadisch voor de goal van Ajax. In de 47ste minuut keerde Tim de Cler net als in de wedstrijd tegen NAC de bal van de doellijn en belandde een schot van Vitesse op de lat, maar dat waren dan ook de enige twee wapenfeiten aan Arnhemse kant. Het was jammer dat vlak voor tijd een keihard afstandschot van Richard Knopper via de binnenkant van de In de slotfase van de wedstrijd tegen Vitesse sprong een keihard afstandsschot van Richard Knopper via de binnenkant van de paal weer het veld in. paal weer het veld insprong. Dit schot had een beter lot verdiend. We zullen niet alle kansen aan Ajax-zijde in het Magazine vermelden (de jongens weten zelf drommels goed dat zij behoren te scoren) en volstaan met de troostende gedachte dat er voor trainer Jan Wouters nog werk overblijft om hun het beter benutten van kansen te leren. Desondanks wist Ajax door deze wedstrijd zijn koppositie te handhaven en zagen wij vol goede moed de volgende wedstrijd tegen Utrecht tegemoet. AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 122