Raphael Supusepa komt een fractie te kort in duel met Vitesse-keeper Martijn van Strien. agressiviteit om de tegenstander zijn wil op te leggen. Wij moesten tot vlak voor de rust wachten op de eerste goede combinaties. In de 39ste minuut verzond Arno Splinter een lange pass naar Andy van der Meyde, die niet voldoende werd onderschept door Sieme Zijm. Andy ging op de goal af en zijn schot werd in eerste instantie door keeper Robert van Westerop gekeerd, maar de terugspringende bal kwam voor de voeten van Andrei Demtchenko en die kon eenvoudig de bal intikken. In de 42ste minuut werd er een goede aanval op links opgezet en was het de mee opgerukte Tim de Cler, die met zijn voorzet Jimmy Guy in staat stelde om 0-2 te scoren. Vlak na rust werd het zelfs 0-3. Een aanval, ingezet vanaf de middellijn door Jimmy Guy, resulteerde in de derde goal. Jimmy Guy speelde Andy van der Meyde aan, die met de bal naar de achterlijn ging en een goede voorzet op Rodi Turpijn gaf. De laatste tikte de bal in een keer terug op de inlopende Jimmy Guy, die beheerst 0-3 scoorde. Iedereen dacht dat hiermee de wedstrijd gelopen was voor Ajax, maar dat bleek niet geheel waar te zijn. Een bepaalde groep 'supporters' van AZ achtte het nodig hun frustraties te uiten door middel van spreekkoren, die voor scheidsrechter Van Dongen aanleiding vormden de wedstrijd enige tijd stil te leggen. Gelukkig gaf deze groep gehoor aan de oproep van de speaker om hun verderfelijke taal te stoppen en hun ploeg op de juiste wijze aan te moedigen. Vlak na de hervatting trapte onze A-junior-goalie Serge van den Ban de bal verkeerd uit en scoorde Meivin Donleben 1-3. AZ ging daarna nog opportunistischer te werk en de organisatie bij Ajax was daarna geheel zoek. AZ joeg, aangemoedigd door hun fanatieke aanhang, op de tweede goal en die kwam in de 75ste minuut tot stand door Bart Latuheru. Het fanatisme waarmee AZ speelde, had tot gevolg dat er aan AZ maar liefst zeven gele kaarten werden uitgedeeld, waarvan er een door twee maal geel resulteerde in rood voor Sieme Zijm. Gelukkig bleef de stand 2-3, mede door op AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 121

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 121