onnodig met 1-0 verloren, waardoor Ajax zijn koppositie aan NAC moest prijs geven, zij het slechts voor een week, want een week later werd ditzelfde NAC met 8-0 afgedroogd door De Graafschap. In een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd trok Ajax aan het kortste eind, wat op zich onverdiend was, maar waarbij moet worden opgemerkt dat Ajax dat aan zichzelf te wijten had. Gewaarschuwd door de nederlaag in het vorige seizoen begon Ajax lekker agressief aan de wedstrijd en wist het veldoverwicht te creëren. Toch was ook NAC niet geheel ongevaarlijk, mede aangemoedigd door de fanatieke supportersschare van Breda, die met hun luide aanmoedigingen voor een heerlijk voetbalsfeertje zorgde. Dat Ajax niet aan scoren toekwam, was vooral te wijten aan het feit dat wij vleugellam waren, waardoor wij niet het vertrouwde Ajax-spelletje op de grasmat konden leggen. Er kwam van de vleugels te weinig gevaar, waardoor onze spits en de man achter onze spits geen bruikbare ballen kregen. Om toch te trachten wat meer stootkracht aan de dag te leggen, hield trainer Jan Wouters de beide vleugelspelers Andrei Demtchenko en Luciano van Kallen na de rust aan de kant. Zij werden vervangen door de A- junioren Andy van der Meyde en Derryl Douglas, die voor veel meer gevaar zorgden. Toch was het NAC, dat via de geslepen Edwin Gorter een 1-0 voorsprong nam. Daarna had NAC de kans zijn voorsprong uit te bouwen doordat de Ajax- achterhoede zich niet steeds van zijn beste kant liet zien, doch dankzij goed keeperswerk van Casper Nelis kwam het niet zo ver, terwijl Tim de Cler eenmaal de bal van de doellijn wist te halen. Een steeds sterker aandringend Ajax kreeg diverse kansen om de gelijkmaker te scoren, maar deze kansen waren niet aan de ploeg besteed. Zelfs een terecht toegekende strafschop, gegeven na een overtreding op Supusepa, werd niet benut. Richard Knopper raakte de paal en tikte vervolgens de terugspringende bal in het doel, maar helaas geldt dat volgens de regels niet. NAC-speler Kasmi werd van het veld gestuurd en ook met elf tegen tien wist Ajax niet het doel te vinden. In een uiterste poging om toch de gelijkmaker te forceren, werd verdediger Robert Jan Ravensbergen gewisseld voor een vierde aanvaller, te weten A-junior Bertill Hosé. Dit alles mocht echter niet baten en Ajax kon met de eerste nederlaag huiswaarts keren. Zeven keer geel In een zeer matige eerste helft wist Ajax in de wedstrijd tegen AZ een 2-0 voorsprong te nemen. Ajax, dat maar liefst vijf A- junioren in zijn midden had, wist zijn hoge rangschikking op geen enkele wijze waar te maken. Het ontbrak het team in zijn totaliteit aan beweging, goede passing en Froylan Ledezma, die in de bekerwedstrijd tegen Telstar 2 beide doelpunten scoorde, nam ook tegen Vitesse met zijn doelpunt de totale productie voor zijn rekening. AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 119

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 119