moet leren scoren cky Ajax 2 ■-1 %M&M^mÊStSÊ door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst Doordat Dennis Schulp en Milan Berck Beelenkamp aan Volendam zijn verhuurd en Morten Olsen soms een beroep doet op tweede-elftalspelers, terwijl er ook binnen onze eigen selectie sprake is van veel blessures, raakt trainer Jan Wouters soms in personele problemen. Deze worden echter tot ieders tevredenheid opgelost door enkele talentvolle A-junioren mee te laten spelen in het tweede elftal. John O'Brien, Raphael Supusepa en Richard Knopper vormen een rijtje om Froylan Ledezma te feliciteren met zijn doelpunt tegen Vitesse. te snel naar de grond ging, zag het keiharde schot boven hem in het net ploffen. Uit een pass van Rody Turpijn kreeg Richard Knopper vlak voor rust nog een enorme kans, doch die liet hij aan zich voorbijgaan. Tijdens zowel de eerste als de tweede helft van deze avond waren de kansen evenmin aan Froylan Ledezma besteed: of zijn schoten misten de juiste richting of hij treuzelde in kansrijke posities zo lang met de bal, dat zijn kansen verloren gingen. In de 56ste minuut kwam door een fout van Kofi Mensah de bal bij Houttuin terecht, zijn schot werd van richting veranderd en Casper Nelis had het nakijken: 2-3. In feite had Ajax zich reeds met zijn eerste nederlaag verzoend en had Heerenveen door het va-banquespel van Ajax nog zelfs mogelijkheden om de voorsprong te vergroten. Uiteindelijk was het de reeds eerder gememoreerde Raphael Supusepa, die vlak voor tijd (toen Heerenveen dacht de buit reeds binnen te hebben) alsnog de gelijkmaker scoorde. Hier was sprake van een lucky Ajax. A-junioren Tussen alle beslommeringen van het competitievoetbal door werd er ook nog gespeeld in de twee ronde voor de beker tegen Telstar 2, dat in de eerste helft goede tegenstand bood. Na enige tactische omzettingen in de rust door trainer Hans Westerhof (die lan Wouters verving wegens zijn verplichtingen met het volgen van zijn studie in Zeist) was Ajax in de tweede helft een maatje te groot voor Telstar. Froylan Ledezma, die zijn vizier in de wedstrijd tegen Heerenveen niet op scherp had staan, wist twee maal het doel te vinden, waarmee Ajax deze wedstrijd met een 0-2 overwinning beëindigde. Tijdens deze wedstrijd maakte de A-junior Andy van der Meyde zijn debuut door na de rust Luciano van Kallen te vervangen. Enige weken later mocht hij zijn debuut in Ajax 1 beleven. De topper tegen NAC werd in Breda AIAY MAT. A7IMFIAMIIARI1QQB 117

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 117