Na de fraaie overwinning op PSV kwam Ajax drie weken later uit tegen Heerenveen in een wedstrijd waarbij Ajax over geluk niet te klagen had. In de laatste minuut wist Raphael Supusepa een nederlaag te voorkomen door (terwijl hij bijna op zijn tandvlees liep) de bal achter doelman Sanouh te jagen. Hier was veel aan vooraf gegaan. Al in de vierde minuut kwam Heerenveen na een verdedigingsfout van John O'Brien op voorsprong door Talan, die na een langdurige blessure zijn rentree maakte. Helaas blesseerde Talan zich weer bij deze actie, waardoor hij waarschijnlijk voor geruime tijd is uitgeschakeld. Deze achterstand doorkruiste de bedoelingen die Ajax met Heerenveen had. Er zou vanaf het begin met pressie worden gespeeld en strijd worden geleverd teneinde Heerenveen op de eigen helft vast te zetten. Daar kwam in de praktijk in eerste instantie niets van terecht. Pas nadat Ajax op achterstand was gekomen, werd het tempo omhooggeschroefd en kreeg Ajax een veldmeerderheid kreeg. In de 12de minuut kwam de gelijkmaker tot stand, doordat de goed opgekomen Raphael Supusepa een voorzet op maat afleverde en Richard Knopper fraai afkon ronden. Nauwelijks van de schrik bekomen, moest Heerenveen toezien, dat Ajax een minuut later wederom terugsloeg. Ditmaal was het Raphael Supusepa zelf, die uit een voorzet van Mariano Juan 2-1 scoorde. Daarna verslapte Ajax, hetgeen Heerenveen in de gelegenheid stelde het initiatief weer enigszins tot zich te nemen, waarbij de Friese aanvallen niet geheel van gevaar ontbloot waren. Robert Jan Ravensbergen had een zware avond met Postma. De eerste keer dat de Ajacied het onderspit moest delven kon Casper Nelis het schot over de doellat werken, maar in de 38ste minuut scoorde Postma toch de gelijkmaker. Wederom was Postma Robert Jan Ravensbergen in de beweging te snel af en Casper Nelis, die iets 116 AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 116