Ajax - De Graafschap Zaterdag 22 november 1997 Ajax - De graafschap 1 -O (O-O) Amsterdam Arena, 47.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Tobiasen, Blind (78. Rudy), Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Gorré (62. Babangida), Witschge; Dani, Arveladze), Laudrup (66. Benni) Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: De Graafschap: Trainer: 86. 1 - 0 Richard Witschge Jaap Uilenberg Olyslager; Wilnis, Hendriks, Redeker, Lindenbergh; Nok, Te Braak, Viscaal (80. Victoria), Godee; Ibrahim (74. Breetveld), Rzasa Frits Korbach Bijzonderheden Het eerste half uur van de wedstrijd speelt zich in stilte af. De F-side zwijgt uit protest tegen aan negentien supporters opgelegde stadionverboden. Bij De Graafschap spelen de oud-Ajacieden Edwin Godee en Olaf Lindenbergh. Een effectvol schot van de eerste kan Edwin van der Sar na een half uur spelen met moeite tot corner verwerken. De beste kans voor de rust is voor Lindenbergh, wiens schot tegen de kruising spat. Kort na door wedstrijdsponsor Umbro tot man of the match te zijn uitgeroepen, scoort Richard Witschge de winnende treffer. Het is de tweede maal dit seizoen dat de ex-international Ajax in de slotfase redt. Op 15 oktober hielp de linkshalf Ajax op het laatste moment langs NAC. Omdat PSV gelijkspeelde tegen Groningen (1-1) en won van FC Twente (3-0) is de voorsprong op de concurrent weer twee punten groter geworden. Ajax leidt, met 43 punten uit vijftien wedstrijden. PSV speelde een wedstrijd meer en heeft 36 punten. Ajax scoorde vijftig doelpunten en kreeg er vier tegen. Commentaar Morten Olsen: 'Wij speelden minder fris dan gewoonlijk. Ik denk dat meespeelt dat een aantal spelers net van een blessure is teruggekeerd. Het is voor hen zaak om in een wedstrijd zoveel mogelijk kilometers te maken.' Frits Korbach: 'Wij hebben wel respect voor Ajax, maar dat betekent nog niet dat je tegen die ploeg kunt voetballen. Wij hebben de zaak natuurlijk niet opengegooid. Je bent namelijk niet goed bij je hoofd als je denkt dat je Ajax in de arena van de mat kunt tikken.' 'Het doelpunt van Ajax... een Koop- Matchwinnaar Richard Witschge loopt juichend weg nadat hij Ajax vlak voor tijd de volle winst bezorgd heeft. Utrechtse-Turf-goal. Maar ach, dit heeft Ajax al honderd jaar. Ik was met die jongens op Aruba en toen vertelde Ronald de Boer mij dat de spelers van Ajax niet meer in Amsterdam kunnen rondlopen. Ze lopen dan van geluk onder de tram.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 113