Ajax - FC Twente Woensdag 12 november 1997 Ajax - FC Twente 1-0 (1-0) Amsterdam Arena, 48.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh, Frank de Boer; Rudy, Litmanen, Gorré (86. Sier); Dani, Sibon (44. Arveladze), Hoekstra (81. Van der Meyde) Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: FC Twente: Trainer: 19. 1 - 0 Frank de Boer Dick van Egmond Boschker; Oude Kamphuis, Ten Hag, Karnebeek, McKinnon; Ajoepov, Van Halst, Steinmann; Ten Caat (70. Ter Avest), Bosman (54. Vennegoor of Hesselink), Sumiala (65. Petrov) Hans Meyer Bijzonderheden Ajax en FC Twente vertegenwoordigen Nederland in het UEFA-Cuptoernooi, waarin beide clubs de achtste finale bereikten. Ajax heeft geloot tegen Vfl Bochum, FC Twente tegen een oude bekende van Ajax, AJ Auxerre. Bij FC Twente staat ex-Ajacied John Bosman, hersteld van een blessure, weer in de basis. Bosman speelde 165 wedstrijden voor Ajax en scoorde daarin 105 keer. Youri Petrov was ooit (aan de vooravond van het seizoen 1992-1993) op proef bij Ajax, samen met de Joegoslaaf Mitar Mrkela en Finidi George. Het Ajax-doelpunt ontstaat als Twente- doelman Boschker na een hoekschop van Dani de bal uit zijn handen laat vallen omdat hij botst met de meespringende Gerald Sibon. Frank de Boer scoort vervolgens met een prachtige omhaal. Wedstrijdsponsor Grolsch roept Frank de Boer, maker van de enige treffer in het duel, uit tot man of the match. Ajax, PSV en Vitesse hebben (tijdelijk) evenveel wedstrijden gespeeld. Na veertien competitieduels bedragen de puntenaantallen respectievelijk 40, 32 en 28. De doelsaldo's zijn +45, +31 en +12. Voor het overige is de competitie een onoverzichtelijk geheel. Drie clubs speelden 15 wedstrijden, acht 14, vijf 13 en twee 12. Commentaar Morten Olsen: 'Dit was de eerste thuiswedstrijd waar we zo slecht hebben gespeeld. Alleen Van der Sar, Blind en Frank de Boer waren in goeden doen. Maar een goede ploeg pakt ook punten in een slechte wedstrijd.' Peter Hoekstra verlaat het veld en maakt plaats voor een debutant. Andy van der Meyde, net 18 jaar en rechtsbuiten, mocht tien minuten meedoen. Hans Meyer: 'Ik heb nog nooit een voetballer gezien die niet protesteert bij een doelpunt. Boschker had de bal gewoon moeten wegslaan.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 109