Udinese - Ajax Dinsdag 4 november 1997 Udinese - Ajax 2-1 (2-0) Stadio Friuli, Udine, 41.500 Udinese: Trainer: Turci; Calori, Bertotto, Pierini; Helveg, Giannichedda, Walem (69. Gargo), Cappioli; Poggi (73. Locatelli), Bierhoff, Amoroso Alberto Zaccheroni Scoreverloop: Scheidsrechter: Ajax: Trainer: 26. 1 - 0 Poggi, 32. 2 - 0 Bierhoff, 80. 2 - 1 Arveladze Paul Anthony Durkin (Eng) Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Witschge (35. Rudy); Dani (89. Gorré), Arveladze, Hoekstra (58. Sibon) Morten Olsen Bijzonderheden De uitwedstrijd in Udine wordt in de voorbereiding bepaald door een groot aantal blessures aan Ajax-kant. De medische staf, onder leiding van Piet Bon, slaagt erin Ole Tobiasen, Frank de Boer, Shota Arveladze, Richard Witschge, Sunday Oliseh, Ronald de Boer en Dani op tijd wedstrijdfit te krijgen. Het eerste tegendoelpunt ontstaat uit een te zachte terugspeelbal van Sunday Oliseh, die door Poggi wordt opgepikt. Zes minuten later profiteert Helveg van het feit dat Richard Witschge amper nog kan lopen. Hij stoomt op aan de rechterkant en bedient Bierhoff op maat, die 2-0 scoort. Kort daarop verlaat Witschge met een hamstringblessure het veld. De Engelse scheidsrechter Durkin geeft gele kaarten aan Helveg, Valori en Gargo van Udinese en aan Edwin van der Sar en Sunday Oliseh. Ook de andere Nederlandse deelnemer aan het UEFA-Cuptoernooi bereikt de volgende ronde door een dubbel tellend uitdoelpunt. FC Twente speelt met 0-0 gelijk tegen Aarhus, nadat het in Denemarken 1-1 geworden was. Scheidsrechter Roelof Luinge fluit de Duits-Oostenrijkse confrontatie tussen 1860 München en Rapid Wien. De Nederlandse arbiter trekt drie maal de rode kaart, één voor een Duitser en twee voor spelers van Rapid Wien, dat de wedstrijd verliest (2-1), maar door het betere thuisresultaat (3-0) verderbekert. Op vrijdag 7 november vindt de loting plaats. Het lot koppelt Ajax aan het Duitse Vfl Bochum, dat zich plaatste ten koste van Club Brugge. Commentaar Morten Olsen: 'Zoveel geluk hebben we geen tweede keer. Ons spel was in de eerste helft Ajax niet waardig. In de rust hebben we gezegd dat het zo echt niet kon. We hadden nog 45 minuten om iets recht te zetten, dat hebben we gedaan, al moet ik er direct bij Ajax wankelde, maar Shota Arveladze hield het hoofd koel en sprak zijn fantasie aan. In de tachtigste minuut kreeg de spits een ingeving. Vanaf links sloop hij het Italiaanse strafschopgebied binnen (waarbij Cappoli in het gras beet en Calori op het verkeerde been gezet werd) om Ajax naar de derde ronde van de UEFA Cup te schieten. zeggen dat we de geweldige Van der Sar hard nodig hadden.' Sunday Oliseh: 'Het was mijn eerste grote fout bij Ajax en hopelijk ook mijn laatste.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 105