Roda JC - Ajax Donderdag 30 oktober 1997 Roda JC - Ajax 1-1 (1-1) Kaalheide, Kerkrade, 12.000 Roda JC: Trainer: Damjanac; Senden, Vrede, Obdam (73. Mores); Van der Luer, Doomernik, Ooijer (69. Tomasic), Valgaeren, Lawal; Peeters (12. Delwarte), Van Houdt Martin Jol Scoreverloop: Scheidsrechter: Ajax: Trainer: 38. 1 - 0 Valgaeren, 45. 1 - 1 Litmanen Roelof Luinge Van der Sar; Tobiasen, Oliseh, Frank de Boer, Melchiot; Rudy, Litmanen, Witschge (73. Gorré); Ronald de Boer, Arveladze, Hoekstra (69. Sibon) Morten Olsen Bijzonderheden Grote man van de wedstrijd bij Roda JC is invaller-doelman Gregory Delwarte, die in de twaalfde minuut zijn entree maakt nadat tweede doelman Damjanac de rode kaart gekregen heeft vanwege hands net buiten het strafschopgebied. Met tien man komt Roda JC zelfs op voorsprong door een doelpunt van de Belg Joos Valgaeren. Het is het vierde competitiedoelpunt dat Ajax moet toestaan. Met een fraaie kopbal trekt Jari Litmanen op slag van rust de stand gelijk. In de tweede helft is de druk van Ajax op het Limburgse tiental groot, maar achtereenvolgens vinden Ronald de Boer en Richard Witschge (met vrije trappen), Rudy en Litmanen de 19-jarige debutant in de goal op hun weg. Een doelpunt van Jari Litmanen wordt afgekeurd vanwege buitenspel. De held van Kaalheide werpt na afloop snikkend zijn handschoenen in het publiek. Behalve rood voor de Roda-keeper heeft scheidsrechter Luinge geel voor Frank de Boer. Het gelijke spel maakt een eind aan een serie van elf gewonnen wedstrijden. Bij winst zou Ajax het clubrecord (twaalf zeges op rij in 1995) hebben geëvenaard. Het onderlinge verschil met PSV blijft gelijk omdat de nummers 2 (PSV) en 3 (Heerenveen) een dag later eveneens met 1-1 gelijkspelen. Na twaalf wedstrijden staat Ajax vijf punten voor op PSV, dat een wedstrijd meer speelde. Commentaar Martin Jol: 'Na de rode kaart zakte me de moed in de schoenen, maar Delwarte heeft ons overeind gehouden.' Gregory Delwarte: 'Dit is een droom.' Jari Litmanen, die vlak voor rust de gelijkmaker en zijn 99ste Ajax-doelpunt produceerde, zag in de tweede helft een doelpunt afgekeurd, terwijl zijn overige doelpogingen strandden op invaller keeper Gregory Delwarte. Morten Olsen: 'Vooral aan de linkerflank ging het nodige fout. We waren bovendien niet agressief genoeg. Het wachten was op een toevalstreffer, maar die kwam niet.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 103