Ajax - Feyenoord Zondag 26 oktober 1997 Ajax - Feyenoord 4-0 (2-0) Amsterdam Arena, 49.800 Ajax: Trainer: Van der Sar; Tobiasen (80. Melchiot), Blind, Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Witschge; Dani (61. Rudy), Arveladze, Hoekstra (77. Sibon) Morten Olsen Scoreverloop: 31. 1 - 0 Litmanen (pen.), 42. 2 - 0 Arveladze, 51.3-0 Dani, 76. 4 - 0 Ronald de Boer Scheidsrechter: Mario van der Ende Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Picun (68. Korneev), Schuiteman, Graff (67. Claeys); Bosvelt, Van Gastel, Van Wonderen, Boateng; Vos (84. Zwijnenberg), Cruz Trainer: Arie Haan Ajax-aanvoerder Danny Blind speelt zijn vijfhonderdste competitiewedstrijd in het betaalde voetbal. Blind, die dit aantal voor Sparta en Ajax bij elkaaar speelde, is na Willy van der Kuylen (545), Willy van der Kerkhof (512) en Aad Mansveld (508) de vierde veldspeler die de magische grens overschrijdt. Het record is in handen van de huidige keeperstrainer van Feyenoord, Pim Doesburg, die in totaal 687 competitiewedstrijden speelde. Wedstrijdsponsor ABN AMRO roept Blind uit tot man of the match. Tijjani Babangida en Michael Laudrup zijn vanwege blessures niet inzetbaar. Dani verlaat tien minuten na zijn doelpunt het veld met een verrekte knieband. Andrzej Rudy is zijn vervanger. In de 79ste minuut stuurt scheidsrechter Mario van der Ende Feyenoorder Ullrich van Gobbel van het veld na een handgemeen met Ronald de Boer. Ook tijdens de vorige ontmoeting tussen Ajax en Feyenoord, op 23 februari in de Arena, kreeg een Feyenoorder rood. Scheidsrechter Roelof Luinge stuurde toen Pablo Sanchez van het veld nadat deze Kiki Musampa een kopstoot had gegeven. Danny Blind en de Feyenoorders Boateng, Cruz, Picun en Schuiteman krijgen geel. Na elf wedstrijden gaat Ajax nog steeds met het maximale aantal punten (33) aan de leiding. PSV, dat met 5-0 won van hekkensluiter MW en een wedstrijd meer speelde, volgt met 28 punten. Ajax scoorde 42 maal en kreeg 3 doelpunten tegen. Commentaar Morten Olsen: 'Een pluim voor Danny Blind. Je ziet niet dat hij 36 is. Hoevel kilometers heeft hij weer niet afgelegd..., waarom zou hij niet doorgaan? Ik waarschuw de mensen die denken dat dit Danny's laatste seizoen is.' Sunday Oliseh: 'Het leek een makkie, maar Feyenoord is toch een goede ploeg. En Cruz is een heel goede speler, alleen moest hij té veel alleen doen.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 Bijzonderheden De zestigste 'klassieker' sinds de invoering van het betaald voetbal is het startschot van de campagne Voetbal, verziek het niet tegen voetbalvandalisme, een initiatief van de landelijke supportersverenigingen in samenwerking met de KNVB. De spelers dragen op hun shirt in plaats van de sponsornamen de slogan van de actie. In het kader van de bezinning waar de campagne toe oproept, blijft het bezoekersvak in de Arena leeg. Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik en vierduizend supporters van de club bekijken de wedstrijd in de Kuip op videoschermen. De actie loopt tot en met de terugwedstrijd in Rotterdam, die gespeeld zal worden zonder Ajax- supporters. Stuntje van Richard Witschge: negen maal hield hij, op snelheid langs de linkerflank, een passje van Shota Arveladze hoog.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 101