Maribor - Ajax Dinsdag 16 september 1997 Maribor - Ajax 1-1 (0-0) Stadion Ljudski Vrt, Maribor, 8.000 Maribor: Trainer: Murko; Sterbal, Kek, Bulajic, Frdil; Ceh (67. Munishi), Milinovic, Fricelj, Sarkezi; Ljubobratovic (62. Nikolic), Drobne (82. Snofl) Bojan Prasnikar Scoreverloop: Scheidsrechter: Ajax: Trainer: 48. 1 - 0 Ceh, 67. 1 - 1 Litmanen Agias (Malta) Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen (78. Dani), Witschge; Arveladze, Sibon (46. Benni), Laudrup (73. Rudy) Morten Olsen Bijzonderheden Ajax' UEFA-Cuptegenstander NK Maribor Branik, zoals de club voluit heet, speelde als kampioen van Slovenië voorronde wedstrijden voor de Champions League. Derry City bleek geen probleem (2-0 uit, 1-0 thuis), maar in de tweede voorronde dolf Maribor met ere het onderspit tegen Besiktas. Opvallen was dat Maribor in Istanbul een 0-0 wist af te dwingen. In Maribor zette Besiktas de thuisploeg alsnog opzij (1-3), die daardoor in het UEFA- Cuptoernooi terechtkwam. Bij Ajax ontbreekt de niet tijdig van een liesblessure herstelde Tijani Babangida. De 18-jarige keeper van Maribor Tomaz Murko, scholier en amateur, begon het seizoen als derde doelman van de Sloveense kampioen. Een week voor de wedstrijd tegen Ajax promoveerde hij toen international Simevnovic naar Turkije verhuisde. Doordat Sraga ziek werd, belandde Murko tussen de palen. In pas zijn tweede officiële wedstrijd groeit hij uit tot een volksheld door zijn onmogelijke reddingen. Commentaar Morten Olsen: 'We hebben te ongeconcentreerd gespeeld. Daardoor hebben we te veel kansen weggegeven en er zelf te weinig benut. In de volgende wedstrijd zullen we tonen wat we van deze ontmoeting hebben geleerd.' Danny Blind: 'Dit was waardeloos. Maribor heeft al onze zwakheden bloot weten te leggen. Gewoon omdat er bij ons een paar zich niet aan de afspraken hielden. Wij reageren gewoon nog niet goed op tegenslagen. Na die 1-0 had het ook zo 2-0 kunnen worden.' Bojan Prasnikar: 'Murko heeft veel potentie, maar de vraag is vooral wanneer hij wordt verkocht.' Michael Laudrup tracht door de hechte Sloveense defensie te slalommen. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 99