Ajax -FC Groningen Vrijdag 12 september 1997 Ajax - FC Groningen 4-1 (2-1) Amsterdam Arena, 46.300 Ajax: Trainer: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen (79. Gorré), Witschge; Babangida (59. Benni), Arveladze, Hoekstra (46. Laudrup) Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: FC Groningen: Trainer: 20. 1 - 0 Litmanen, 29. 2 - 0 Babangida, 31. 2 - 1 Atteveld, 78. 3 - 1 Atteveld (e.d.), 89. 4 - 1 Benni Ruud Bossen Lodewijks; Leonardo, Veenhof, Koeman, Schoenmakers, Elshot; Atteveld, Huizingh, Peeper; Magno, Bombarda (69. Rosèn) Wim Rijsbergen Bijzonderheden Door een technische storing kan het Arena-dak niet gesloten worden. De wedstrijd wordt gespeeld in de stromende regen. Ook Ajax' tweede tegendoelpunt in de competitie komt tot stand uit een vrije trap. Na Harry Decheiver in de wedstrijd FC Utrecht - Ajax is ditmaal Raymond Atteveld succesvol. Net als Decheiver brengt Atteveld zijn ploeg terug in de wedstrijd door te scoren bij een 2-0 achterstand. De geboren Amsterdammer is echter zo ongelukkig om later in de wedstrijd een schot van Tobiasen van richting te veranderen waardoor de bal in het Groningse doel belandt en per saldo alleen de statistieken met zijn optreden geholpen zijn. Vijf minuten voor rust wordt de Groningse Braziliaan Leonardo door scheidsrechter Bossen na een zware overtreding op Peter Hoekstra met een rode kaart van het veld gezonden. Zijn ploeg- en landgenoot Magno krijgt geel. 'Onze eminente aanvoerder Danny Blind' (stadionspeaker Floris Thoolen) wordt gekozen tot man of the match. In de vijfde speelronde verliest een aantal van Ajax' achtervolgers punten. Zowel Feyenoord - PSV als, verrassend, RKC - Heerenveen eindigt in een 1-1 gelijkspel. Ajax voert de ranglijst aan met 15 punten. Het drietal Feyenoord, FC Twente, Heerenveen volgt met 11 punten. Topscorers in de eredivisie zijn Babangida, Dennis de Nooijer (Sparta) en Mahlas (Vitesse), die allen vijf maal productief waren. Commentaar Morten Olsen: 'Met een Europa-Cupwedstrijd voor de deur is het goed om thuis te winnen.' Ronald de Boer is Mariano Bombarda te snel af. Wim Rijsbergen: 'Vanaf de rode kaart is het geen wedstrijd meer geweest. We bleven nog redelijk op de been, waarschijnlijk omdat Ajax een mindere wedstrijd speelde. Ik vind het sneu voor Leonardo, dat is geen jongen die zo wil voetballen.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 97

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 97