volgende ronde. Bij de loting op vrijdag 3 oktober werd Ajax gekoppeld aan het Italiaanse Udinese, beslist een club met meer kaliber dan Maribor maar Ajax moet kansrijk geacht worden om ook deze hindernis te nemen. Dat was vooraf ook Willem II, thans de club van Co Adriaanse, waar Ajax op 5 oktober op bezoek ging. De trainer van de Tilburgers weet als geen ander hoe Ajax het beste te benaderen is en op welke manier nog enige kans op succes is weggelegd. Ajax heeft het altijd lastig tegen teams met veel agressie, die knokken voor iedere meter en dan ook nog durven te voetballen. 'Spelers als Witschge and Ronald de Boer lopen niet zo graag achter hun tegenstander aan,' wist Adriaanse. 'Dus moesten we agressief, één op één en vooruit spelen.' Zijn team slaagde er wonderwel in het Ajax redelijk lastig te maken hoewel de ene goal van Laudrup voldoende bleek te zijn voor de volle winst, terwijl Arveladze nog jammerlijk de paal raakte, de scheidsrechter ons een strafschop onthield en een zuiver doelpunt afkeurde en er verder een handvol scoringskansen om zeep werd geholpen. Mysterie Na negen wedstrijden nog geen verliespunt, de volle winst met 27 punten en slechts drie goals achter Edwin van der Sar. Sommigen weten het niet meer. 'Het is eigenlijk een mysterie,' wordt soms beweerd. Maar dat valt mee. Morten Olsen is nuchter genoeg om te relativeren. Hij zegt vaak te zitten genieten, maar zich ook te ergeren. Zeventig procent is goed, dertig procent kan beter. 'Maar ook als deze ploeg op zijn best is, zal het nog wel eens een keer misgaan,' weet hij. 'Alle grote ploegen die risicovol voetballen, gaan een keer onderuit.' Als het spel maar blijft zoals het is: leuk, attractief, hartverwarmend. Martijn Reuser trekt het Ajax-shirt voor de rest van het seizoen uit. Reuser werd verhuurd aan Vitesse. Als invaller bewees hij in zijn voorlopig laatste wedstrijd voor Ajax tegen NAC dat hij voor de Arnhemmers een aanwinst kan zijn. Uit zijn voorbereidende werk scoorde Richard Witschge het enige doelpunt van de wedstrijd. 90 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 90