mel'<un'e bovenste op de ranglijst gezien als een formaliteit en slechts door een paar mensen bezocht, maar als het Ajax van heden in een prima vorm verkeert en MW als rode lantaarndrager naar de Arena komt, zitten er toch zo'n veertigduizend toeschouwers op de tribunes en die verwachten natuurlijk een paar doelpunten. Aan dat verlangen werd geheel voldaan en Ajax vijzelde het toch al behoorlijke doelsaldo nog wat op. De 17- jarige Serge van den Ban, als reservekeeper op de bank omdat Casper Nelis en Fred Grim waren geblesseerd, hoefde niet in actie te komen en kon lekker genieten van Shota Arveladze die binnen een minuut de eerste goal in het net schoot. Er zouden nog zes treffers volgen. De Georgiër nam er zelf nog twee voor z'n rekening, Laudrup (2x), Dani en Babangida maakten de zevenklapper vol. Het hadden er overigens gemakkelijk tien kunnen zijn. De Maastrichtenaren berustten in hun lot. De ploeg bleef tenminste proberen een goal te maken en mocht nog niet eens ontevreden zijn dat het bij 7-0 bleef. De tevredenheid bij Ajax was groot. Ajax stoof na zeven wedstrijden naar 35 doelpunten, een gemiddelde van vijf goals per wedstrijd. Moet een record zijn! Ajax heeft weer een Kanu. Nwankwo's jongere broer Christopher (17) maakte de overstap van (Inter) Milaan naar Amsterdam. Michael van Praag houdt Ajax' nieuwste aankoop Jesper Gronkjaer zijn toekomstige shirt voor. Maar, beweerden de kenners, over een paar dagen moet Ajax naar Heerenveen en daar moeten we nog maar eens zien hoe het loopt. De Friezen ('nou ja, Friezen, die zijn er in de ploeg ook bijna niet meer) zijn thuis in het eigen Abe Lenstra-stadion moeilijk te kloppen. Het is daar altijd lastig, hoewel Ajax er meestal wel heeft gewonnen in veelal spectaculaire en doelpuntrijke wedstrijden. Heerenveen was bovendien nog ongeslagen én vol ambities. Vorig seizoen viel de club net buiten alle prijzen, een groot aantal spelers vertrok vervolgens, onder wie Tobiasen en Sier naar Ajax, maar met een grote buitenlandse inbreng lukte het tot nu toe aardig om bij te blijven. Na Ajax dus niet meer, al bood de ploeg meer weerstand dan alle eerdere tegenstanders. Het werd dan ook geen hoge score, maar met 1-0 winnen kan ook heel mooi zijn. En dat deed Ajax, dankzij Babangida die de enige goal hard en zuiver vanaf de zijkant in het AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 87

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 87