koos zijn club zorgvuldig uit, vond andere aanbiedingen niet interessant, 'maar wie Ajax de deur wijst, is niet goed bij z'n hoofd,' vond hij. Eenzaam niveau Toch is het helaas nog steeds niet alleen maar hosanna in het voetbal. Nog lang niet zijn we verlost van de agressie rond de wedstrijden, vooral niet wanneer het gaat tussen Amsterdam en Rotterdam. De gebeurtenissen bij Beverwijk en de dood van Carlo Picornie liggen nog zeer gevoelig in beide kampen, waardoor de beide clubs het verstandige maar op zich trieste besluit hebben moeten nemen eikaars supporters maar te weigeren. Zullen we ooit nog eens beleven dat alles weer normaal wordt? Dat er weer gewoon naar een wedstrijd kan worden gegaan op zondagmiddag of wanneer dan ook? Het zou mooi zijn. Aan de spelers ligt het niet. Die kunnen wél waardering voor eikaars prestaties opbrengen. Nu de Rotterdamse club aan den lijve ondervonden heeft hoe het is om op het hoge niveau van de Europese top te spelen en hoe moeilijk het dan is je te handhaven, weet Jean Paul van Gastel het zeker: 'Ik begrijp nu dat Ajax vorig seizoen is weggespeeld door dit Juventus en ik besef ook hoe goed het Ajax van twee, drie jaar geleden geweest moet zijn. In die wedstrijden die ik toen tegen Ajax speelde had ik dat nooit zo in de gaten, maar ze moeten echt op een eenzaam niveau hebben gestaan,' zegt de Feyenoorder in VI. Het ziet ernaar uit dat het huidige Ajax in een hoog temp dezelfde kant opgaat. NEC werd het volgende slachtoffer. Slechte herinneringen waren er nog van het vorige seizoen toen Ajax in Nijmegen kansloos met 2-0 naar huis werd gestuurd. Dat zal niet snel meer gebeuren want het waren nu de Nijmegenaaren die nauwelijks een vuist konden maken. De eerste treffer van Oliseh werd dan wel snel gevolgd door de gelijkmaker, maar Litmanen (2x) en Laudrup brachten de stand op 4-1 in ons voordeel. Het had veel meer kunnen en moeten zijn als de kansen en de strafschop van Frank de Boer waren benut. En met de verdediging zit het ook wel goed want in zes wedstrijden drie goals tegen krijgen louter uit dode spelmomenten is niet iets om echt nerveus van te worden. Bovendien staat er aanvallend zoveel moois tegenover dat het eigenlijk niet de moeite waard is. Intussen blijft de club op zoek naar nieuw jeugdig talent. In eigen gelederen, maar Voorafgaand aan NEC-Ajax troffen de D1-elftallen van beide clubs elkaar. De D1 van Ajax kreeg vleugels van de aanwezigheid van de eerste- elftalspelers en won met 8-1. ook daarbuiten. Zo werd alles wat Ajax is blij verrast met de komst van een nieuwe Kanu. Nwankwo heeft kennelijk tegen zijn jongere broertje van 17 gezegd: ga jij maar lekker een paar jaar bij Ajax spelen want daar leer je veel meer dan waar je nu zit; in Italië is het ook niet alles met de jeugdopleiding en je weet hoe het bij Ajax toegaat uit je ervaringen als B-junior. En of de talenten nog niet voldoende aanwezig zijn werd een aantal dagen later Jesper Gronkjaer (20) voor vijfjaar vastgelegd, volgens Morten Olsen momenteel het grootste talent voor de rechterflank in Denemarken. Onze trainer heeft ons al meer verrast met talenten, dus dit zal er ongetwijfeld ook een zijn. Hij komt, maar niet met onmiddellijke ingang. Per 1 juli 1998 zal hij zich melden omdat hij eerst zijn studie wilt voltooien. En zo hoort het ook. Zevenklapper Onder normale omstandigheden wordt een wedstrijd van de onderste tegen de AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 85