vaak niet eenvoudig is. Het was met FC Groningen volledig gebeurd en de eigen inzet van Atteveld was typerend voor de wedstrijd. Benni kon na de eindstand op 'Zolang Ajax mij een contract aanbiedt ga ik hier nooit meer weg,' zegt Zuid-Afrika's (jeugd)international Benni. 4-1 bepaald te hebben, een lange neus trekken naar de Groningse defensie die veel geschop en getrap (Veenhof) nodig meende te hebben om de schade zo beperkt mogelijk te houden, iets waar de scheidsrechter opmerkelijk genoeg totaal geen oog voor had. Vooral Benni had het zwaar te verduren. Hij liet alles heel professioneel over zich heen gaan en lachte in z'n vuistje. Net als de anderen heeft ook de Zuid-Afrikaan het erg naar zijn zin. 'Zolang Ajax mij een contract aanbiedt ga ik hier nooit meer weg,' zei hij na afloop. Maribor Dat Ajax niet altijd goed speelt bewees het eerste optreden van het team in het UEFA- Cuptoernooi tegen Maribor. Niet dat de 1- 1 in Slovenië dramatisch was, want de Arena wachtte nog en daar zou het volgens Ronald de Boer onmiddellijk na afloop minstens 7-0 worden, maar in het stadionnetje van achtduizend mensen liep het allemaal niet zo geweldig. Bovendien liet Maribor zien waartoe een ploeg in staat is op basis van agressiviteit en inzet. De tv- commentator begon zijn verslag met de mededeling dat Ajax in ieder geval een grote overwinning zou gaan behalen, maar naarmate de wedstrijd vorderde moest hij zijn prognose behoorlijk bijstellen. De ploeg van Morten Olsen kwam zelfs op achterstand en Maribor kwam nog dicht bij 2-0 ook. Dat werd het niet omdat Edwin van der Sar goed reageerde. Vlot daarna kon Jari Litmanen eindelijk die uitstekend spelende, achttienjarige keeper van Maribor, die pas zijn tweede wedstrijd speelde, verschalken en 1-1 inkoppen. Aanvoerder Danny Blind had het allemaal al een beetje zien aankomen. 'Ik probeer al weken duidelijk te maken dat het ondanks die grote uitslagen niet goed met ons gaat.' Dat zal dan wel, als onze aanvoerder dat zegt, maar de toeschouwers zitten intussen wel te genieten van het Ajax-spel en de veelheid aan doelpunten. En als het elftal nog beter kan, is dat alleen maar mooi. Het heeft natuurlijk veel te maken met de spelers waarover Ajax kan beschikken. Arie van Os weet er alles van. 'Ze bleken nog te bestaan, voetballers die graag naar Ajax komen, voor het spel en het prettige leefklimaat in Nederland. Topspelers, voor wie het geld niet alles is. Oliseh kon in Europa overal terecht. Hij had prachtige aanbiedingen uit Italië maar zie: ik wil naar Ajax, ik kan toch maar een beperkt aantal boterhammen per dag eten, ik kies voor het voetbal. Wij hebben godzijdank nog liefhebbers onder de topvoetballers gevonden,' zegt hij in Vrij Nederland. En voor Morten Olsen geldt hetzelfde. Hij AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 83

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 83