Shota Arveladze had het zwaar tegen de niets ontziende Groningen-verdedigers. weg, weten ze waar ze moeten zijn om een wedstrijd te zien en komen ze weer terug. Dat blijkt nu.' 'Baaie' goed Na de hoge scores bij de aanvang van de competitie begon al gauw de vraag te leven van wie Ajax nu wel eens behoorlijke weerstand zou kunnen verwachten. Niet direct van als RKC, was de opinie, hoewel de ploeg altijd goed verzorgd voetbal speelt, nu onder leiding van voormalig Ajacied Peter Boeve. Deze zal, ook al is de club uit Waalwijk bepaald niet het lelijke eendje van de competitie, niet al te optimistisch op 9 september de reis naar Amsterdam gemaakt hebben. Technisch ziet het er allemaal best aardig uit maar tegen Ajax hadden nog maar weinigen iets in te brengen gehad omdat de ploeg nu eenmaal gemakkelijk scoort. Tijani Babangida bijvoorbeeld doelpunt er lustig op los en nam dan ook de eerste tegen RKC voor zijn rekening. Voor invaller Benni is scoren ook niet vreemd. Hij bracht de productie naar drie goals terwijl het er meer hadden moeten zijn omdat de fluitist een handsbal niet met een strafschop honoreerde. De Zuid-Afrikaan vond het verder al lang 'baaie' goed. Ajax speelde zonder de door interlandverplichtingen afwezige Laudrup, Arveladze en Tobiasen. De hoogstandjes kwamen regelmatig van Peter Hoekstra die met echte linksbuitenacties het publiek op de stoelen bracht. 'Slechts' 3-0 dus, maar al met al toch weer een flinke score én een volgende stap op weg richting het record van 122 doelpunten in 34 wedstrijden van het seizoen 1966-1967. Zolang Ajax veel blijft scoren zal dat record in de gaten worden gehouden. Lange neus Die scoringsdrift kon zich een paar dagen later, op 12 september, voortzetten tegen FC Groningen, op de vrijdagavond. Het is wat met die wedstrijddagen, maar al eerder is uitgelegd, en voorzitter Van Praag deed dat ook nog eens op de jaarlijkse ledenvergadering van 2 oktober, dat al die wedstrijden op doordeweekse dagen grotendeels het gevolg zijn van de wedstrijden in het UEFA-Cuptoernooi die op dinsdag plaatsvinden waardoor dus niet op zondag gespeeld kan worden. Bovendien zijn er clubs en burgemeesters die Ajax op zondag niet willen hebben. Het heeft dus weinig met Canal+ te maken, zoals misschien velen zouden kunnen denken. De toch al uitstekende stemming in de Arena werd nog eens aardig opgevoerd door het optreden van Jiskefets Kees Prins met dat mooie lied over 'zijn' club. Met het dak open had de regen vrij toegang tot de toch al kwetsbare grasmat die prompt hier en daar aardig drassig werd. Dat het eigenlijk doelpunten had moeten regenen in plaats van water werd iedereen snel duidelijk. Litmanen en Babangida brachten Ajax al snel op 2-0 en na de tegentreffer van FC Groningen en het vertrek van hun speler Leonardo kon Ajax laten zien hoe goed het kan spelen tegen tien man, wat AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 81

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 81