Wij staan echt op het punt in te grijpen en kom dan naderhand niet met je krokodillentranen bij me omdat je niets gedaan zou hebben. Een gewaarschuwd mens telt namelijk altijd voor twee! Een pakket maatregelen Ik ben in mijn hoedanigheid als sectiebestuurder druk doende een pakket aan maatregelen voor te stellen om een aantal zaken voor onze supporters te verbeteren. Daaronder valt ook de alom gewenste seizoenkaart voor uitwedstrijden. Eveneens wil ik orde zien te brengen in de prijsstructuur van de clubs die wij bezoeken. Al staat het hun volledig vrij om de toegangsprijs zelf vast te stellen, ik vind toch dat onze supporters onevenredig veel moeten betalen. Zij zijn per jaar meer geld kwijt aan het bezoeken van uitwedstrijden dan bijvoorbeeld een supporter van FC Utrecht. Ook onderzoeken wij het prijsniveau van Europese wedstrijden. Intern bij Ajax zullen wij onze uiterste best doen om onze teletekstpagina's up to date te houden. Veel supporters klagen terecht over het feit dat de informatie over het begin van de voorverkoop vaak niet overeenstemt met de werkelijkheid. De hele vervoersproblematiek (combitreinen, busvervoer, etc.) zal onder de loep worden genomen. Dat geldt tevens voor de toegangsfaciliteiten en het feit dat men op tijd uit Amsterdam vertrekt maar toch vaak te laat op het vak arriveert. Veel supporters, van welke club dan ook, hebben terecht klachten over de combiregeling. Een Ajax-supporter uit de buurt van Nijmegen vertelde mij laatst dat hij eerst naar Amsterdam moest reizen, teneinde daar de trein of bus naar Nijmegen te kunnen nemen. De combiregeling werkt prijsverhogend, het liefste zou men met eigen vervoer komen. Welnu, ik ben het daar volstrekt me eens. Ook ik zou het liefste zien dat men op eigen gelegenheid naar een wedstrijd toe kan, maar ook in deze zaak moet ik degenen aanspreken tot wie ik me hierboven ook al richtte. Want het zijn de supporters zelf, velen van jullie dus, die er door hun gedrag in het verleden en heden voor zorgdragen, dat deze maatregelen worden opgelegd. Als het weer mogelijk is om een wedstrijd te organiseren zonder dat er vechtpartijen uitbreken, auto's beschadigd worden, kroegjes in de stad worden verbouwd en onschuldige mensen worden lastiggevallen, dan kan iedere supporter gaan en staan waar hij wil en zullen er geen beperkende maatregelen meer zijn. Zo simpel is dat nu. De supporters - en voor wat Ajax betreft gaat het dan voornamelijk over de F-side - hebben dat zelf in de hand. Wij zijn dit jaar bij de vaststelling van het wedstrijdprogramma het meeste als risicoclub uit de bus gekomen, met alle gevolgen van dien. Combiregelingen en wedstrijden op hinderlijke tijdstippen zijn daarvan het directe gevolg. Ga je dus anders gedragen, of accepteer de consequenties van je gedrag en hou op je voortdurend tegen alles af te zetten! Weemoed, trots en sensatie Op een mooie zaterdag in oktober vond op initiatief van Piet Keizer, Frans Derks en Ad van Maaren een voetbalwedstrijd plaats ter nagedachtenis aan Dick van Dijk. De wedstrijd ging tussen het eerste team van ONA te Gouda, de club waar Dick met voetballen begon, en het 'Wembley-elftal' van Ajax. Het werd een heerlijke middag. Vierduizend mensen rond het veld, muziek, veel pers en onze coryfeeën. Zelfs Piet Keizer, die na zijn voetballoopbaan nooit meer een bal aangeraakt had, was in training gegaan, en al ontbrak het hem uiteraard aan conditie, hij toonde nog steeds zijn slalom- en schaarbewegingen dat het een lieve lust was. lohan Cruijff deelde passes op maat uit en Gerrie Mühren bleek nog immer over een onnavolgbare techniek te beschikken. Arie Haan was iets zwaarder dan voorheen, maar liep ook zichtbaar te genieten. Ruud Suurendonk, Willem Suurbier, natuurlijk Sjaak 'Paco' Swart, wie was er eigenlijk niet?! De 'oudjes' werden wat ondersteund door onder anderen Jan Wouters (die ik - ik floot - voortdurend in de weg liep; sorry Jan), Heini Otto en Johnny van 't Schip, en dat hielp uiteraard. We wonnen dan ook met 2-1 en er werd een mooi bedrag opgehaald voor Wanda en haar kinderen. Een andere gedenkwaardige gebeurtenis die in oktober plaatsvond, was de opening van het Ajax-musuem. Met recht mag van een museum worden gesproken. De mensen van D'Arts zijn er onder de bezielende leiding van Rob van Zoest in geslaagd de geschiedenis van Ajax op onovertroffen wijze weer te geven. Gevoelens van weemoed, trots en sensatie maken zich van je meester wanneer je via alle kabinetten, die ieder een verschillend tijdperk behandelen, uiteindelijk in de ruimte komt waar de Europese successen aan bod komen. Wat is Ajax toch een wereldclub als je dit allemaal ziet en wat moeten we toch tros zijn op iedereen die Ajax zo groot heeft gemaakt. Veelal zetten voetbalclubs wat bekers in een kast, hangen wat vaantjes, foto's en oude shirts tegen de muur en noemen ze dat vervolgens een museum. Neen, dan dit... Maar wat wil je ook, we zijn Ajax, nietwaar?! Michael van Praag AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 7

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 7