Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Als een club tien nieuwe spelers haalt en gaat werken met een deels nieuwe technische staf, mag enige tijd van gewenning verwacht worden. Maar zie hoe het kan lopen als een club de juiste mensen kiest. Ajax koos talenten die spelen met hun hart en graag voor Ajax uitkomen. Voor wie geld niet het belangrijkste is, maar de cultuur, de omgeving en het spel ook een belangrijke rol spelen. De resultaten zijn ernaar. Mario Melchiot viert een feestje met Benni, die tegen RKC twee maal stoorde. De start was opvallend en steeds weer wist eigenlijk niemand hoe er op moest worden gereageerd. Was Ajax nu zo goed of was de rest zoveel zwakker geworden? Natuurlijk werd de weerstand steeds groter. Dat ervoer de ploeg in eerdere tijden waarin nauwelijks werd verloren, zoals onder Van Gaal, ook al. Juist dan wordt de drang om van Ajax te winnen steeds groter en groeien gemiddeld matige tegenstanders soms tot ongekende hoogte. De ploeg behield de ongeslagen status in ieder geval tot en met deze Kroniek en dat mag als opzienbarend beoordeeld worden, zeker als men de manier waarop dat gebeurde in de overweging meeneemt. Het spel wordt gespeeld zoals het hoort. Prachtige acties, veel doelpunten, leuke hoogstandjes, het maakt het allemaal zo leuk voor het publiek, dat overal bij wil zijn. Het succes werkt door naar de belangstelling voor andere elftallen. De Toekomst wordt druk bezocht. Bij de wedstrijd tussen Ajax 2 en PSV 2, die eindigde in een 5-1 overwinning, werden op een maandagavond meer dan drieduizend belangstellenden geteld. Tk heb het voorspeld,' zei Hennie Henrichs, indertijd verantwoordelijk voor de bouw van de Toekomst, na afloop trots. 'Onze verwachting was dat de belangstelling zou toenemen als wij een eigen huis zouden hebben en alles gecentraliseerd zou zijn. Dan vinden de mensen gemakkelijk hun AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 79

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 79