Ledenraad De ledenraad van Ajax is sinds de Algemene Ledenvergadering van 2 oktober alsdus samengesteld: F.M. Andriese A.R. Been H. Bijvank H.G.M. Blocks T. Bogaard H.F. Bosschieter J.H. Buskermolen W.P. Deegen J.C. van Dijk C.A. van Eijden Th. de Groot R. Leeser M. Middendorp J. Neefjes K. Nuninga Mr C.J. van Oevelen R.G. Oudendijk A. Smolders D.H. Schoenaker Drs E. Van Thijn Drs K.G.A. Timman I. Waas Drs L.M. van Wijk Drs R. Van Zoest Het bestuur in zijn nieuwe samenstelling na het vertrek van André Kraan en Uri Coronel. Vanaf links: Jaap Ellerbroek, Hennie Henrichs, Michael van Praag, Arie van Os en Donald Feldmann. bijna onmiddellijk voor veel geld doorverkoopt. Dat lijkt op slavenhandel. Ajax haalt spelers om er sportief plezier van te hebben en niet om er primair geld aan te verdienen.' Nadat Kees Timman zijn jaarverslag had uitgesproken namens de financiële commissie, kon het spel van de rondvraag beginnen. Verschillende Ajacieden namen het woord, bijna traditioneel de heer van Minden voorop, al jaren lang vaste klant richting bestuur. Hij was zeer tevreden De heren Been, Heisterkamp en Schoevaart hadden door de massale opkomst hun handen vol aan het bijhouden van de presentielijst. over het ledenrestaurant en dat wilde hij even aan het bestuur kwijt. Na afloop: 'Ik heb altijd wel wat te zeggen. Weet je hoe lang ik al donateur ben? Meer dan 40 jaar. Hoe oud ik ben? Wat denk je... 81! Ja, het is wat...' Maar ook iemand Ger van Mourik, die ik me nog herinner van de verbeten duels die hij als rechtsback met Coen Moulijn uitvocht, richtte zich tot het bestuur (over zijn plaatsen in de Arena) terwijl andere sprekers spraken over wensen omtrent vaste speeldata, prijsverschillen in seizoenkaarten of gewoon een compliment aan het bestuur wilden geven. Kortom een verscheidenheid aan zaken kwam aan bod tijdens de rondvraag, die aanzienlijk milder van toon was dan vorig jaar toen over de Arena nog wel wat te wensen overbleef. Inmiddels is aan veel wensen tegemoetgekomen, zoals ook door het bestuur was toegezegd. Zo kon voorzitter Van Praag de zitting opgewekt sluiten met een leuk citaat uit de Italiaanse pers rond de wedstrijd van Juventus tegen Feyenoord, waarbij de Rotterdammers door de Italianen werden omschreven als 'de club uit het land van Ajax'. Over internationale uitstraling gesproken, maar wel van een (h)echte club. 76 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 76