Kraan en Uri Coronel een beetje uit te zwaaien, hetgeen later in oktober nog eens dunnetjes werd overgedaan met een officiële receptie in de Arena. Ledenraad Voor de werkende leden staan ieder jaar de verkiezingen voor de ledenraad centraal. Dit jaar evenwel was er van echt kiezen eigenlijk geen sprake omdat vier leden om verschillende redenen niet meer herkiesbaar waren en er vier nieuwe kandidaten voor beschikbaar waren. Nadat zij zich met een korte speech aan de vergadering hadden voorgesteld konden Theo de Groot, Cees van Oevelen, Rob van Zoest en Ed.van Thijn (voor wie Rolf Leeser vanwege verhindering het woord deed) zich lid van de ledenraad noemen. Terecht stellen sommigen dat zo langzamerhand de 24-koppige ledenraad is gaan bestaan uit wel zeer prominente mensen. Met de ex-burgemeester van Amsterdam en de president-directeur van Het bestuur, geflankeerd door manager algemene en voetbalzaken Gerard Holsheimer (links) en algemeen directeur Maarten Oldenhof (rechts), informeert de Algemene Ledenvergadering. KLM, Leo van Wijk (dit jaar 40 jaar lid!) in ons midden bestaat het college met de 22 andere prominente Ajacieden uit een zeer gemêleerd gezelschap. De raad zal het evenwel voortaan moeten doen zonder Cas Harms die, volgens Ajax-historicus en erelid Wim Schoevaart na 15 jaar en 23 dagen, afscheid nam en door Arthur Smolders namens de ledenraad even in het zonnetje werd gezet. Gezond Vervolgens deed penningmeester Arie van Os zijn financieel jaarverslag, dat hij kon Vrolijke gezichten bij de bestuursleden Henrichs en Van Praag tijdens de rondvraag. Penningmeester Van Os kijkt wat zuinigjes, maar had toch goed nieuws: Ajax is in alle opzichten gezond. eindigen met de mededeling dat 'Ajax een gezonde vereniging is' en alles zal doen om dat te blijven. Maar dan ook gezond in ieder opzicht. Ook op transfergebied. De penningmeester zette nog eens het standpunt van Ajax aangaande het transferbeleid uiteen. 'Wij zijn niet zoals AC Milan, dat spelers transfervrij haalt en AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 75