De deur gaat dicht Om maar met de deur in huis te vallen: de toon van mijn stukje in Ajax Magazine zal deze keer feller zijn dan u van mij gewend bent. Ik hecht eraan u uit te leggen waarom dat het geval is. Wanneer ik de afgelopen periode overzie, bekruipen mij wel zeer tegenstrijdige gevoelens. Ik denk dan bijvoorbeeld aan de wedstrijd die georganiseerd is ter nagedachtenis van Dick van Dijk en aan de opening van het Ajax-museum. Op deze gedenkwaardige gebeurtenissen kom ik verderop nog terug. Ze maken dat je je eens te meer realiseert hoeveel moois een club als Ajax te bieden heeft. Dat maakt me des te feller als ik denk aan iets anders. Aan een onderwerp dat tal van vragen oproept en waar de F-side alles mee te maken heeft. Ik wil dit onderwerp aan de orde stellen middels een vraag: als ik constateer dat de goeden moeten lijden onder de kwaden, trap ik dan een open deur in? Helaas is het inderdaad vaak zo dat de goeden onder de kwaden moeten lijden. Dit is echter niet iets waar wij ons zonder slag of stoot bij neerleggen. Integendeel. Als de praktijk leert dat de goeden moeten lijden onder de kwaden, dan is dat een praktijk die wij met alle middelen die ons ten dienste staan zullen bestrijden. Ajax streeft ernaar om het zijn supporters naar de zin te maken. De goeden (de overgrote meerderheid) willen wij niet alleen attractief voetbal bieden - zoals u van Ajax gewend bent - maar ook zoveel mogelijk service verlenen. Zodat het ook aantrekkelijk is om naar dat attractieve voetbal te komen kijken. Met die duizenden en nog eens duizenden uit het hele land willen wij het Ajax-gevoel delen. Of dat nu op de tribunes van de Amsterdam Arena en de Toekomst is of in het Ajax-museum. En dat willen wij ongestoord doen. Een open deur? Als de goeden onder de kwaden moeten lijden, is dat geen open deur maar een deur die wij dicht gaan trekken. Onverbiddelijk. Natuurlijk ben ik blij dat de F-side bij elkaar zit en natuurlijk is er daardoor meer sfeer. De verhuizing is echter ten koste gegaan van vele seizoenkaarthouders, die nu veelal met een mindere plaats genoegen moeten nemen. Daarnaast heeft Ajax voor een half miljoen gulden binnen en buiten het stadion geïnvesteerd in sfeerverhogende middelen. Denk maar eens aan de graffiti voor de F-side, de banieren in het stadion en de logo's aan de buitenkant van de Amsterdam Arena. Onlangs heeft weer een prettig gesprek plaatsgevonden met de F-siders, waarin de verhuizing aan de orde kwam en wij het pakket verzoeken dat zij aan het begin van het vorige seizoen hebben neergelegd, met elkaar hebben uitgewerkt. In dat gesprek kwam ook de totstandkoming van een supportershome weer ter sprake, iets waar wij overigens heel druk doende mee zijn en waar behoorlijke vorderingen mee worden gemaakt. Ook de hoge prijzen bij uitwedstrijden waren onderwerp van gesprek en ik heb toegezegd daaraan in KNVB-verband iets proberen te doen. Ik verwacht zo langzamerhand echter wel eens wat van de F-side terug. En dan doel ik in het bijzonder op de groep van uitermate storende figuren, die zich midden boven in het vak ophouden; die niet willen gaan zitten waardoor andere mensen niets kunnen zien; die zo nodig het televisieplatform willen veroveren; die voortdurend 'hoerenjong' staan te roepen; die stoer en aanmatigend lopen te doen tegen onze stewards; die tegen mij, als ik op het vak ben, alleen maar lopen te schreeuwen dat het allemaal niks is en die mij, nadat ze me wat gevraagd hebben, niet eens uit laten praten, zodat ze nu nog niet weten wat ik op hun vraag heb willen antwoorden. Dit gedrag roept vragen op. Dit gedrag vraagt bovendien om maatregelen. Waarom doen jullie dit, heren, wat willen jullie hier nu mee bereiken? Waarom 6 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 hinderen jullie anderen op jullie vak en verzieken jullie het voor de andere F-siders, die wel normaal doen en die gekomen zijn om Ajax echt te ondersteunen? Denk je nu echt dat jullie stoerdoenerij door de spelers wordt gewaardeerd? Nou, dan heb ik nieuws voor jullie, het antwoord is: nee! Begrijpen jullie niet, dat mijn lust om in de toekomst nog meer verbeteringen voor de F-side in te voeren, hierdoor danig afneemt? Hebben jullie er wel eens van gehoord dat iets altijd van twee kanten moet komen? Waarom dwingen jullie mij om heel binnenkort maatregelen tegen jullie te nemen en jullie, als dit zo door gaat, langdurige stadionverboden op te leggen?

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 6