moment wel, ja, En ik denk niet dat ik dat mijn spelers duidelijk hoef te maken. Is het je tot nu toe meegevallen om leiding te geven aan een elftal? Ik kan niet praten over mee- of tegenvallen. Ik had geen verwachtig, ben er gewoon aan begonnen. Je zult voor jezelf toch wel een doel hebben gesteld? Je begint toch niet zomaar met trainen? Ik heb wel een doel dat ik met het elftal wil bereiken, dat heb ik al gezegd, maar niet... O ja, ik wil zo hoog mogelijk trainen, dat is mijn doel. Maar wanneer en hoe lang dat duurt... dat heb ik ook al gezegd, hè? Ik wil eerst kijken of ik dit langdurig leuk vind. Bij Utrecht was die periode te kort. Ik ben net bezig. En je moet alles ervaren. Dat je tegenslagen meemaakt en in de hoek komt waar de klappen zitten. En of het dan nog leuk is... Pas dan kan ik voor mezelf beslissen of dit is wat ik graag wil. Zijn er alternatieven? Nee, nee. Het gaat erom op dat veld te staan. Mee te doen en met een groep naar iets toewerken. Omgaan met het verlies of de winst vieren. Ik heb nooit anders gedaan, dus dat is iets wat je gaat missen als je uit het voetbal stapt. Ik merk aan sommige trainers, dat als het moeilijk gaat en je incasseert alleen tegenslagen, dan wordt het vervelend. Als het ten koste gaat van het gevoel waarmee ik naar huis rijd, of als ik niet lekker meer in mijn vel zit, dan wil ik bekijken of ik het dan ook nog zo leuk vind. Als het gaat bepalen hoe ik me de hele dag door voel, dan weet ik niet of ik het ervoor over heb, laat ik het zo zeggen. Hoe is de samenwerking met Olsen? Goed, we hebben vrij veel contact en overleg. En ik kan mijn eigen ideeën aangeven en zeggen wat ik zeggen wil. Ik kan mijn eigen ideeën in mijn trainingen kwijt en daarbij leer ik van heb heel veel oefenvormen. Ik weet waar ik sta. Keer je ooit weer terug bij Utrecht? Dat is allemaal koffiedikkijken. Ik ben geen planner. Maar het is niet zo dat ik echt iets heb om een andere kant op te gaan. Maar, ik kan me voorstellen dat ik misschien A-junioren ga trainen. Ik wil wel in de voetballerij blijven. Wat is er eigenlijk leuk aan trainen? Je groeit daar eigenlijk in. Je begint als speler en dan maak je deel uit van een groep en die groep leeft ergens naartoe. Daar werk je de hele week aan. Naar een punt waar de spanning heel hoog oploopt. En dan het verwerken of het vieren. Het gaat om het resultaat, met daar tussendoor het dollen met de groep en het plezier dat je hebt. Ja gaat overal naar toe. Dat zijn dingen, die heb ik meer dan vijftien jaar zo gedaan. En dat is hetgeen wat je zoekt. En als je daar dan nog mee bezig kunt blijven, is dat mooi. Ik kan me geen leuker vak voorstellen. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 64