Bezieling en gedrevenheid van uitvoeren naar voorbereiden Jan Wouter Ajax 2 is een echt elftal geworden. De wisselspelers van het eerste komen er onder trainer Jan Wouters niet in. De vaste reserves van Olsen moeten elders wedstrijdritme opdoen, want de doorstroming van nieuw talent mag niet verstoord worden. Alleen in het geval van blessures of van een test zijn er vreemden te zien tijdens de wedstrijden van de elf van Jan Wouters. Oefenmeester Wouters, die in 1980 debuteerde voor FC Utrecht en, na gespeeld te hebben voor Ajax, FC Bayern AAünchen en PSV, in 1995 stopte met voetballen, spreekt over voetbal, bezieling en trainen. door Maarten Moll foto's Louis van de Vuurst 'ij Ajax terechtgekomen [tent-trainer bij Utrecht. Op een ik gebeld en werd me gevraagd :sse had om trainer te worden reede elftal van Ajax. Zo ging dat. u niet lang over na te denken? ar heb ik wel over nagedacht. van een tweede elftal worden is geen stap terug, maar je stapt wel uit de picture. De eredivisie, dat is toch waar het om draait, het hoogste niveau. Dat is absoluut het leukste. Wat waren de argumenten om wel voor Ajax te kiezen? Ten eerste het feit dat het Ajax was dat me vroeg. Ik heb hier zelf jaren gevoetbald. Ten tweede zie ik het als een leerfase. Als assistent pik je wel dingen op maar je doet zelf wat minder. Nu heb ik zelf de verantwoording voor een elftal, je moet zelf organiseren. Dat is weer een stap vooruit, zeg maar. Je wilt uiteindelijk wel weer terug naar de eredivisie, maar dan als hoofdtrainer? Ik heb wel de ambitie om zo hoog mogelijk te trainen, ja. Hoe past Ajax 2 in dat traject? Dat is moeilijk te zeggen. Ik weet niet of ik geschikt ben, of wanneer ik aan het grote AJAX MAGAZINE NOVEMBER l?0"-

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 58