Laudrup: 'Ik wist dat het een grote wens was van Morten Olsen dat Brian hier ook kwam spelen. Dat zou ook fantastisch geweest zijn. Het heeft ook maar een haar gescheeld of hij was inderdaad gekomen. Maar ja, hij had nog een contract voor een jaar. Ze wilden hem niet laten gaan. Raar eigenlijk, zeker na de Bosman-affaire. Nu konden ze nog vrij veel geld voor hem vragen. Als hij volgend jaar weggaat krijgen ze helemaal niets meer. Je hoeft geen genie te zijn om in te zien dat het verstandiger zou zijn hem te verkopen. Ik denk dat negen van de tien clubs dat ook gedaan zouden hebben. Dat de Rangers hem toch niet wilden laten gaan, moet voortkomen uit een geheel nieuw economisch inzicht; een strategie die mijn logica te boven gaat. Ik was natuurlijk teleurgesteld. Het zou leuk zijn geweest als ik met mijn broer had kunnen voetballen. Niet alleen omdat ik het leuk vind om mijn broer in de buurt te hebben, maar ook omdat het gewoon een zeer goede voetballer is. Het mocht niet zo zijn, helaas.' Voor een opgewekte vorm van voetbal moet je in Schotland net zo min zijn als in Japan, dat weet iedereen. Voor de oudste Laudrup zit er dus maar een ding op: net zo lang doorvoetballen totdat Brian wel naar Ajax kan komen. Volgens onbevestigde berichten betekent dat, dat Michael nóg een seizoen moet wachten met stoppen. Tenzij Brian toch een andere route voor zichzelf heeft uitgestippeld, maar dat gevaar lijkt niet overdreven groot Een Laudrup kiest ten langen leste immers altijd voor het voetbal. Dat leert de ervaring. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 46