1997 de bal ontvangen en afgegeven aan Johan Cruijff. Na drie balcontacten in zeven minuten en 23 seconden laat Keizer zich vervangen door Gerrie Kleton om niet meer terug te keren in het veld (want dat kan deze middag, het is een niet bij te houden komen en gaan van spelers; nooit had een coach het drukker tijdens een wedstrijd dan hier Bobby Haarms). Het applaus van hen die zich terdege realiseren er getuige van te zijn geweest, is ovationeel. Op de vraag waarom hij het al binnen acht minuten voor gezien hield, hijgt de uitgeputte Keizer, die sinds 1974 geen bal meer aanraakte en ook niet van plan was dat ooit nog te doen: 'Acht minuten? Ik dacht dat we al ver in de tweede helft zaten.' Weer klinkt applaus. Voor de slimme passjes, de schijnbewegingen en de plotselinge versnellingen van de voortdurend aanwijzingen gevende Johan zaterdag 11 oktober 1997 ziet een gedecimeerd publiek op het door woonhuizen omsloten sportterrein aan de Walvisstraat te Gouda iets wat al evenzeer aan het onmogelijke grenst. Om acht voor drie 's middags ontvangt Piet Keizer de bal, hij geeft af aan Johan Cruijff, die breed legt op Johnny Rep. De bal komt niet aan, maar dat dondert niet. Applaus klinkt over het Goudse veld. Piet Keizer heeft anno Piet Keizers rentree op het voetbalveld liet 23 jaar op zich wachten en duurde nauwelijks acht minuten. Coach Bobby Haarms verving de moegestreden linksbuiten door Gerrie Kleton. Het elftal uit 1971 in reünie bijeen, met staand vanaf links Sjaak Swart, Wim Suurbier, Horst Blankenburg, coach Bobby Haarms, Barry Hulshoff en Heinz Stuy, en op de voorste rij Ruud Suurendonk, John Rep, Arie Haan, Johan Cruijff, Gerrie Mühren en Piet Keizer. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 31