eenmaal gemakkelijker dan bij de ander. Sommigen pikken het nooit op. Bij Sibon komt het wel goed. Hij heeft de kwaliteiten, maar hij heeft wat meer tijd nodig.' Luxeproblemen Er is nog geen einde gekomen aan de intocht van nieuwe Ajacieden. Er komen ook nog steeds nieuwe spelers bij, zoals het broertje van Kanu, Christopher, en het Deense supertalent Jesper Gronkjaer. De laatste aankopen zijn bedoeld voor de toekomst. Voor dit seizoen lijkt de selectie op sterkte. Zozeer zelfs dat Olsen met een luxeprobleem zit. Er was een tijd dat de basis allesbepalend was. Daarna volgde een periode waarin de sterkte van een ploeg werd bepaald door de sterkte van de bank. Tegenwoordig lees je de kracht van een club af aan de namen van de toeschouwers. Dani, Reuser, Santos, Juan, Veldman, Ledezma, Gorré, noem maar op. Samen met een paar enthousiaste F-siders zou je een elftal op de been kunnen brengen dat zo mee kan in de eredivisie. Olsen: 'De moderne tijd eist een selectie waaruit je bijna twee gelijkwaardige elftallen kunt samenstellen. Het moeilijkste voor mij is het kiezen van de spelers. Wie zitten bij de eerste elf, wie zitten op de bank en wie op de tribune. Het is De kracht van een club is tegenwoordig af te lezen aan de namen van de toeschouwers. Dani, Reuser, Santos, Juan, Veldman, Ledezma, Gorré kunnen samen met een paar enthousiaste F-siders een elftal vormen dat zo mee kan in de eredivisie. vervelend voor een trainer, maar je kunt er niet omheen. Het enige alternatief is dat je met een veel kleinere selectie gaat werken. En dan nog houd je het gegeven dat je reserves hebt en basisspelers. Degenen die ernaast komen kunnen onmogelijk tevreden zijn. Ik hoop alleen wel dat als de nummer twaalf of dertien na een gewonnen wedstrijd onder de douche staat, hij ook het gevoel heeft dat hij aan de overwinning heeft bijgedragen, ook al heeft hij niet gespeeld. Hij moet dat gevoel hebben omdat hij weet dat hij de hele week goed gewerkt heeft, en daarmee de basisspelers heeft geholpen scherp te zijn. Dat is een cliché, en daarom ook de waarheid. Ik heb het er absoluut niet moeilijk mee om spelers te laten vallen die niet presteren. Waar ik wel heel, heel veel moeite mee heb, is het teleurstellen van spelers die wel presteren en die zich wel goed inzetten. Maar het gaat ook om zelfkritiek. Ik wil dat spelers begrijpen waarom keuzes worden gemaakt. Ze hoeven het er niet mee eens te zijn, maar zoals ix me in hun situatie probeer te verplaatsen moeten zij ook beseffen dat er soms geduld moet worden opgebracht. Voor mij zijn alle spelers belangrijk. Ik heb ze ook allemaal nodig. Ik begrijp dat dat voor spelers die ik noodgedwongen moet vragen op de tribune te gaan zitten, moeilijk te accepteren is. Ze kunnen niet anders dan mij mijn ongelijk te bewijzen. Iedere training is daartoe gelegenheid. De concurrentie is veel groter dan voorgaande jaren. Dat heeft nadelen, maar meer voordelen. Louis van Gaal ondervond het vorig seizoen en hij kwam tot dezelfde conclusie als het bestuur. Tegenwoordig AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 23