Lippi vindt Feyenoord 'realistischer' dan Ajax i In Turijn komt Feyenoord uit het land van Ajax SHORT Rotterdamse debutant in Champions League kijkt hoog op tegen 'wereldkampioen' Juventus Van ome verslaggever Willem Vissers "'""rekend 0p |1C( gras «aar Ju- april Ajax zoeksr fliHiriii ii-dlfcifflfilri rlHhi'Üi Door Chris van Nijnatten ■K] TUkiin - Toen Marcello rCJ Lippi gisteren naar zijn El visie op Feyenoord ge en heeft alleen statistische waar de. Maar een Italiaan wil meer. Hi), '-'-v-nrich waag aan ve- tiüle tegenstander van een club uit de Serie A neerstrijken. Nee, Feyenoord *1"'<er - i>»en Fey- sen voor open doel voorbij laten nario? gaan. Maandag gaven trainer Tijdens een confrontatie als die Ar;'Maa-* Vplr snelers heel van vanavond heeft Feyenoord verliezen, daarvoor is het ve) -Haat hij met River Plate om de offici euze wereldtitel voor clubs tegen dezelfde Italianen (t-o voor ju- staan, en mócht Feyenoord nt eens het botte geweid achterv ge laten, zou er dan met gew voetballen en een uitgebalan ceerde veldbezetting (dus oo voorin en liefst af en toe oo1' 'pels eens wat <rr Zoals Van Hanegem al zei, aan het eind van het seizoen blijken de fouten eerlijk verdeeld. Tussen de scheidsrechters en de verslaggevers. Ruud Verdonck in Trouw van 6 oktober Ed van Thijn treedt toe tot de ledenraad van Ajax. Van Thijn heeft nog nooit gevoetbald. Die zal zich dus wel niet met het aan- en verkoopbeleid bemoeien. Bert Nederlof in Voetbal International van 8 oktober In zijn vijfjaar als directeur opleidingen zag Co Adriaanse gemiddeld zes wedstrijden per weekeinde van Ajax. Dat zijn duizend duels. Voor hem kent Ajax geen enkel geheim. Frans van den Nieuwenhof in Voetbal International van 8 oktober Zeven keer leed Richard Witschge balverlies tegen Branik Maribor. Zes keer hield zijn actie het midden tussen goed en slecht. En 74 keer kwam de bal waar Witschge het wilde. Een bizar aantal, 87 balcontacten. Het zegt wat over Ajax, het zegt alles over Maribor, maar het zegt ook wat over Richard Witschge. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 8 oktober De klassieke save wordt een bezienswaardigheid. Onze fotografen klagen er voortdurend over, een lekkere voetbalfoto met een duikende keeper zie je niet meer, terwijl Sport en Sportwereld vroeger prachtige platen publiceerde. Johan Derksen in Voetbal International van 8 oktober De Volkskrant en Algemeen Dagblad van 17 september Johan Cruijff had gesproken. Over buitenlandse inbreng in het vaderlandse voetbal en ineens had iedereen een mening over dat wel heel wringende probleem. Grappig. Mart Smeets in Nieuwe Revu van 8 oktober 1997 Een handjevol toekijkende Italiaanse verslaggevers haalde berustend de schouders op. Davids heeft nu eenmaal niet het makkelijkste karakter, stellen ze - een pitbull op het veld, maar ook erbuiten. Kluivert heeft hun zegen, die vinden ze wel aardig.Un bambinotypeert een van de drie aanwezige vrouwelijke reporters hem zelfs teder. Maar Edgar, oe-la-la, die spreekt ze liever niet meer aan. Bang dat hij haar na een verkeerd woord in haar nek zal bijten, zegt ze. En Bogarde? 'Die is reserve, niet zo interessant voor ons, maar het is zeker ook geen gemakkelijke jongen.' Bas Barkman en Gert Hage in HP/De Tijd van 10 oktober Vaakbal Ton van Dijk in HP/De Tijd van 10 oktober Zoals Cruijff en Egberts [sic] in een van die vele hoogtepunten van de afgelopen tijd De Kijker hebben dolgedraaid met wervelende acties, scherpe aanvalslijnen en het op tijd breedleggen van de bal om lange lijnen te kunnen trekken! Prachtig zoals Cruijff De Kijker inspon in zijn duizelend web van ervaring en deskundigheid. Ton van Dijk in HP/De Tijd van 10 oktober bericht onmiddellijk publiceert. Als vervolgens alles blijkt te kloppen, hebben sommige andere nieuwsjagende kranten een probleem. De verslaggevers van die kranten worden dinsdagochtend door hun meerderen om kwart over tien uit hun bed gebeld met de briesende vraag waarom zij toch in vredesnaam niet bij AZ 2 - Ajax 2 zijn geweest. 'Zeker weer de hele avond gezopen, hè?' horen ze nog net, vlak voordat aan de andere kant de hoorn erop wordt gesmeten. Primeurs. Het jagen op 'Het Nieuws' verlamt de (sport jjournalist in zijn werkelijke vak, het schrijven van een mooi verhaal. Of het maken van een indrukwekkende reportage. En Paul Onkenhout kan mooi schrijven, dat weten we. Daarom vind ik het nu nog steeds zo raar dat hij er klaarblijkelijk zoveel moeite mee had toen hem door dit blad werd gevraagd om een stukje te schrijven. Als ik hem bij een van de volgende thuiswedstrijden aan de bar zie staan, zal ik hem toch eens naar het waarom vragen. Jeroen van den Berg AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 239