EfOON (0?0| 562 93 33 OfGtMCH VIJF OP EEN Ajax' tussenstand: zeven gespeeld, 2t punten, 35 goals. 15 Historische parallellen gaan altijd mank, en die tussen het verkruimelende Romeinse Rijk en het triomfantelijke paarse polderland al helemaal. Maar dat wij leven in een tijd van sportieve overdaad kan niemand ontkennen. Bastiaan Bommeljé in NRC Handelsblad van 26 september Zou Michael Laudrup er zo een zijn? Als er wordt gescoord, zie je hem nooit uit zijn dak gaan. Het lijkt net of hij er niet bij is. Toch is Sjaak Wolfs, de materiaalman van Ajax, erg over hem te spreken. 'Zo'n jongen heeft bij elke topclub grandioze successen behaald, en altijd is hij gewoon gebleven. Na elke wedstrijd ruimt hij in de kleedkamer keurig zijn spulletjes op.' Hans Aarsman in NRC Handelsblad van 29 september Logisch dat een materiaalman blij is met zo iemand. Hij moet de rotzooi opruimen. Maar van mij mag Michael Laudrup zijn vieze sokken laten rondslingeren. Zijn modderige kicksen mag hij best op de vloer afslaan. Als hij op het veld maar af en toe in een kluwen juichende ploeggenoten duikt. Hans Aarsman in NRC Handelsblad van 29 september En zo gaat het maar door. Neem de vraag of de wedstrijd tegen PSV de belangrijkste wedstrijd voor hem is sinds hij bij Barcelona zit. Dat vindt hij dus niet. En als ze dan vragen waarom niet, zegt hij doodleuk dat de volgende wedstrijd de belangrijkste is en dat nu dus de wedstrijd tegen PSV de belangrijkste is. Arthur de Boer in Het Parool van 30 september En als het een beetje meezit, wordt het Nederlands elftal dankzij door Ajax opgeleide supersterren als Dennis Bergkamp, Clarence Seedorf en Patrick Kluivert in 1998 en 2000 wereld- en Europees kampioen. Remco Regterschot en Robert Vuijsje in Nieuwe Revue van 1 oktober Over het kunstzinnige gehalte van Gerben Hellinga's toneelstuk 'Ajax-Feyenoord' en Leo Cuypers' 'Johnny Rep Suite' zijn de meningen verdeeld. Maar gaat het over de schaarbeweging van Piet Keizer, dan lijkt het Hollandse volk opmerkelijk eensgezind. Merel Ligtelijn in de Uitkrant van oktober Ik weet niet wat de grote baas van Philips Cor Boonstra nog meer van plan is, maar het zal toch niet gebeuren dat de Philips Sport Vereniging over tien jaar ook naar Amsterdam verhuist omdat PSV dan dichter bij Ajax speelt. Frits Barend in Nieuwe Revu van 1 oktober Omdat het vandaag dierendag is, heb ik een leuke kaart gestuurd naar Louis. Louis is een wolf en woont sinds een paar maanden in een van de vreemdste dierentuinen van Spanje. Oorspronkelijk was het een kinderboerderij, maar sinds Louis er woont is van de originele bevolking weinig over. En persmuskieten zie je er nadat Louis een journaliste heeft opgegeten, ook nauwelijks meer. Freek de Jonge in Het Parool van 4 oktober Uiteindelijk viel, nadat ik een hele tijd met een gele kaart in mijn hand had gestaan, mijn keus op een rode. Ik mocht van de verkoopster even een viltstift lenen en schreef: Lieve Louis, Hier een rood lapje pas op voor de stier Roodkapje Freek de Jonge in Het Parool van 4 oktober Amsterdams zelfbewustzijn is niet altijd productief - in Den Haag zijn ze er niet dol op. Het Ajax-gevoel moet niet al te krachtig worden uitgedragen, zegt Schelto Patijn. Voor Gümiis werkte het niet, voor de Noord/Zuidlijn evenmin. Albert de Lange en Frenk der Nederlanden in Het Parool van 4 oktober MW (7-0) niet alleen twee maal, maar ook laat hij en passant zien waarom wel eens wordt gezegd en geschreven dat hij de beste balaanname van de wereld heeft. 'Wat een genot om die Laudrup te zien, zeg,' hoor ik ditmaal aan de bar. En: 'Ik vraag me af of ze die Brian in dit Ajax kunnen inpassen. Is de tweelingbroer van Arveladze, die jongen van NAC, eigenlijk geen betere keuze?' Buitenstaanders in mijn omgeving vinden sportjournalistiek het mooiste dat er is. Dat vond ik vroeger ook en daarom ben ik sportjournalist geworden. Maar is het echt het mooiste vak dat er is? Ben je niet gewoon slaaf van je eigen krant of slaaf van al het nieuws? Stel dat Gerald Sibon tijdens de wedstrijd AZ 2 - Ajax 2, op een regenachtige en koude maandagavond in november, na weer een rotwedstrijd laat weten dat hij de club met onmiddellijke ingang gaat verlaten. Stel nu eens dat hij dit ook daadwerkelijk doet en dat een verdwaalde Nieuws van de Dag-verslaggever dit nieuws doorgeeft aan een van zijn meerderen bij De Krant Van Wakker Nederland, die het AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 237

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 237