Ajax waardeloos Blamage Ajax tegen Maribor Ajax blameert i zich met remise tegen Slovenen Ajax dramatisch Misstap Ajax tegen kampioen van Slovenië Litmanen voorkomt afgang Mooier dan de coach van Dinamo Kiev kan niemand in de dug out zitten. De onweerspreekbaarheid van zijn verschijning is de grootste intimidatiefactor die ik in het moderne voetbal ben tegengekomen. In zijn schaduw is Louis van Gaal een kleuterleider, Arie Haan een mompelende mummie en Leo Beenhakker een wereldvreemde jetsetter. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 20 september Van Basten is een held, maar Van Basten ontroert niet. Berry van Aerle wel. Han Lips in Het Parool van 23 september Het Algemeen Dagblad kopte fraai: 'Ajax waardeloos'. Behalve azijn was hier ook waarheid te proeven. Mart Smeets in Nieuwe revu van 24 september Door het absurd lage niveau van clubs als MW verliest Ajax het zicht op de werkelijkheid. En zijn aanhang al evenzeer. Van gekkigheid juicht men in de Arena tegenwoordig ook materiaalman Sjakie Wolfs meemalen toe. Chris van Nijnatten in het Algemeen Dagblad van 25 september Nollen maakte onlangs een reis in de voetsporen van zijn idool Johan Cruijff. De resultaten zijn te zien in een groot fotoboek. De eerste beelden tonen nog braaf de Watergraafsmeer en een jeugdige Cruijff, precies zoals je van een dergelijk project mag verwachten. Maar al gauw dwaalt Nollens blik af en fotografeert hij alle jonge vrouwen die hij tegenkomt. Cruijff lijkt slechts een excuus om zo veel mogelijk vrouwenportretten te verzamelen. Recensie van afstudeerproject aan de Rietveld Academie van Arno Nollen door Marina de Vries in Het Parool van 25 september <l<- Volk vLr-.l ill MARIBOR (ANP) - Ajax was als een danks diens nadrukkelijke sollicit Porsche. Zijn eigen Maribor niet tijden* Hr ot past die be- e woe hij tegen ^cia in een geheim see- bijna een jaar gelede Litmanen voorkomt afgang ofdredactie: P. H. H. Wiinans £13 Door onze sportredactie team faalde collectief, zoals t r 7 pt. Maribor tain Blind later zou toegeven. Eensgezinde koppen in Algemeen Dagblad, Trouw, Nieuws van de Dag, NRC Handelsblad en de Volkskrant van 17 september Wij (sport-)journalisten zitten soms vreemd in elkaar. We volgen al het nieuws en klitten voor en na de wedstrijd samen aan de bar om belangrijke en minder belangrijke nieuwtjes met elkaar uit te wisselen of ze te checken. Als je maar niets mist, dat gevoel. Zo is het ook bij de thuiswedstrijden van Ajax. Zelf ga ik er wel eens bijstaan. Om mijn gezicht te laten zien of om te luisteren, en gewoon een beetje te ouwehoeren over Ajax, want dat vinden we allemaal leuk. Het is een vast ritueel bij iedere thuiswedstrijd van Ajax. 'Jezus zeg, die Laudrup was niet vooruit te branden,' hoor ik iemand zeggen na Ajax - Groningen (4-1). Zijn collega (biertje in de rechterhand, een prikkertje olijf/feta in de linkerhand en een nog hete bitterbal in de mond) antwoordt, naar verkoelende lucht happend: 'Maar volgend jaar komt die Brian!' We zijn eigenlijk net supporters, denk ik. Diezelfde collega's zijn twaalf dagen later lyrisch over Laudrup (wat lijkt hij trouwens in zowel zijn manier van bewegen als qua uiterlijk op tennisser Jacco Eltingh). De Deen scoort tijdens Ajax - AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 235

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 235