De sportjournalist Samenstelling Michel Sleutelberg Zo ver is het al met het Ajax van Morten Olsen: een overwinning van 3-0 wordt - zeker voor eigen publiek - nog net niet als een afgang beschouwd. Dick van Gangelen in het Algemeen Dagblad van 10 september 'Het is Nederland altijd en overal hetzelfde liedje. De media vertrekken vanuit één of twee feitelijkheden, kleuren die met meningen, interpretaties en commentaren en hup, je hebt weer een verhaal of een kwestie. Dat gaat vervolgens een eigen leven leiden en genereert weer nieuwe verhalen. Zo komt elke keer dezelfde machinerie op gang.' Rinus Michels in Vrij Nederland van 13 september Groningen verliet teleurgesteld het veld, maar de verliezer was het gras van de Arena. Waar eens een Ajax-trainer met een nagelschaartje de sprieten liet bijknippen, ligt nu een weiland. Guus van Holland in NRC Handelsblad van 13 september De voetbalhaters onder ons kunnen de borst natmaken. Een waar voetbalorgasme doortrekt vanavond en morgen de lendenen van het publieke omroepbestel. Frits Abrahams in NRC Handelsblad van 16 september De tijd begint te dringen: zijn ongeduld is het onze. Om de ban te breken, moet Dani één ding beseffen: godenzonen bestaan niet, of ze worden gekruisigd. Arie Elshout in Het Parool van 16 september De beste was Henk Terlingen. Over het algemeen had hij niet zo veel met voetbal (wel met Ajax uiteraard en een beetje Twente, waarom weet nog steeds niemand) maar op avonden dat er Europees gespeeld werd, was hij op zijn best. Mart Smeets in Nieuwe Revu van 17 september Europees voetbal is synoniem voor geld, voor enorme stromen guldens, francs (Zwitsers liefst) en heeft helemaal niets meer te maken met het bijna voor-historische gevoel van moeilijke uitreizen, onderweg gestrande ploegen, dikke nederlagen van Zwitserse ploegen in Zuid-Polen of van gloeiend spannende avonden wanneer Krol en Suurbier hun tegenstrevers uit Italië gemeen, meedogenloos, maar o zo verdiend onderuit haalden. Mart Smeets in Nieuwe Revu van 17 september Ajax stelt fans teleur Door Dick van Cangelen Amsterdam - Ajax blijft de toon zetten in de Nederlandse competitie. De Amsterdam v- ;-'-ra"nnd tegen RKC hun vierde opeenvolgende zege (3-0) en voerd»** ♦al werd v»*-5 Dick van Gangelen in Algemeen Dagblad van 10 september na 3-0 overwinning op RKC Terzijde: ik hoorde verleden week Willem Suurbier op de radio. Hij vertelde zo'n beetje wat hij de laatste jaren gedaan had (niet veel, had ik de indruk) en hoe hij nu toch aankeek tegen de versnelde cursus voetbaltrainer, a la Gullit, Rijkaard, Koeman, Krol en de Nees. Suurbier kon mij op geen enkele manier duidelijk maken dat hij dringend zo'n diploma nodig had, maar zijn sappige manier van vertellen (zonder richting in 't verhaal, met herhalingen en stopwoorden) was mooi te horen. Ik moest terugdenken aan Terlingen, ik geef't toe. En op de vraag waar Suurbier dan wilde gaan werken, kregen we het antwoord: 'Bij een toppertje.' Verrassend, nietwaar. Mart Smeets in Nieuwe Revu van 17 september 'Als we gaan verhuizen, dan zal PSV zeker de eerste club van de hoofdstad willen worden,' zei president-commissaris Floris Maljers in mei al tijdens de aandeelhoudersvergadering. De werknemers van ABN Amro en Philips kunnen straks de lunchpauze gebruiken om buiten hun supportersrelletjes uit te vechten. Marcella Breedeveld in NRC Handelsblad van 19 september Een elftal bij elkaar kopen - dat doet PSV. Een vreemdelingen legioen - dat is Feyenoord. Maar als Ajax tien nieuwe spelers koopt in alle hoeken van de wereld en een paar wedstrijden wint, dan heet dat: een knap staaltje van teambuilding. Jaap Visser in Vrij Nederland van 20 september Toen ik in het vorige, zo prachtig vernieuwde en volgens mij overigens niet verder uitgedijde Ajax Magazine de gastcolumn van Paul Onkenhout las, bekroop me een eigenaardig gevoel: vindt Paul het eigenlijk wel leuk om een gastcolumn te schrijven voor Ajax Magazine? Had hij niet beter kunnen zeggen: bedankt voor het eervolle voorstel, beste redactie, maar ik heb al een column op zaterdag in de Volkskrant ('De twaalfde man') en dat vind ik mooi zat...? 234 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1'

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 234