dirigeert het spektakel in de Arena De visie van AAorten Olsen De Amsterdam Arena is het decor van heel veel moois. De Verdi-opera Aïda vond er onder grote publieke belangstelling plaats. Maar hoe theatraal de bedoelingen van dirigent Giuseppe Raffa ook waren, en hoe pompeus ook de mise-en-scène, de uitvoering haalde het niet bij de door Morten Olsen los geregisseerde voorstellingen. Elf mannen in korte broek overtreffen honderden zwaar gekostumeerde figuranten. door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst Het kan niet op bij Ajax. De prestaties zijn zo exorbitant en de sfeer is zo goed, dat je in eejp goede afloop al bijna niet meer durft Te geloven. De fans hebben weinig tot niets t<| klagen gehad. Morten Olsen wordt iedere wedstrijd hartstochtelijk toegezongen: 'Morten Olsen is great,' klinkt het minimaal drie keer per wedstrijd. Pas thuis tegen Maribor had een supporter zich plotseling en kennelijk geschrokken gerealiseerd dat de naam Louis van Gaal al bijna schandalig lang niet was gescandeerd. Hij kreeg gelukkig net genoeg toeschouwers mee om het toezingen van de man die Ajax naar de UEFA Cup, de KNVB-beker, kampioensschalen, de Europa Cup en de wereldbeker begeleidde niet gênant te laten zijn. Toen Van Gaal begon, kon men zich op de tribunes van de Meer de eerste maanden alleen de naam van Johan Cruijff herinneren. Voor Van Gaal was het geen aangename ervaring. Olsen kent een geheel andere start. Olsen: 'Ik hoor op de bank wel dat ze mijn naam roepen, maar dat betekent voor mij niet meer dan een compliment aan de ploeg. Kennelijk vindt men dat de spelers goed en mooi spelen en daar ben ik het van harte mee eens. Voor mij persoonlijk betekent het scanderen van mijn naam niet zoveel. Natuurlijk vind ik het net als iedereen leuk om een schouderklopje te krijgen. Maar ik ben niet naar Ajax gekomen ter meerdere eer en glorie van mezelf. Ik heb als speler al zo veel waardering gehad. Ik moet wel zeggen dat ik soms zelf ook als toeschouwer in de dug out zit. En dan geniet ik net zo als het publiek. Voor een trainer is dat een zeer zeldzame gewaarwording. Meestal moet je scherp geconcentreerd blijven kijken naar de dingen die niet goed gaan. Maar Ajax speelt soms zo goed en zo mooi dat ook ik me laat trakteren door mijn ogen.' De tegenwerping dat er bij zoveel schoonheid door de technisch verantwoordelijke man toch wel degelijk AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 19

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 19