Merkwaardige herinneringen aan Ajax-Bayern München Voorbij de grenzen van het genot Onbezonnen erotiek tijdens doelpunten van Jari Litmanen. Een waterbed en een televisietoestel waar geen geluid uit komt. Aan de tweede halve finale tegen Bayern München in april '95 bewaren sommige Ajax-supporters merkwaardige herinneringen. door André Schrijver foto's Louis van de Vuurst Jenny en ik konden het al jaren goed met elkaac4|lpden. Ze zag er goed uit, was intelligent, had gevoel voor humor en kon meepraten over voetbal. Niet dat ze zelf ooi«Ébri kleedkamer van binnen had gezien of èiflHbal geraakt, maar ze begreep heel gped hoe het spelletje in elkaar stak. Dat 'lÊéfeje wel eens met vrouwen. Pajax was onze gezamenlijke liefde, want we hielden van voetbal en wie kan dat in Nederland nu beter dan Ajax? We gingen vaak samen kijken als we kaartjes konden krijgen. Lukte dat niet, dan keken we samen naar de wedstrijd in een of andere kroeg. Onze relatie was altijd platonisch geweest, we waren een soort broer en zus, hoewel ik van tijd tot tijd een Epe-gevoel niet kon onderdrukken. Vooral niet als ze hoge hakken droeg. Op die gedenkwaardige woensdag in april '95 zou onze relatie eenmalig fysiek worden. Onverwacht en zonder vooraankondiging. We hadden geen kaartjes voor Ajax-Bayern München kunnen krijgen, dus besloten we maar weer in een café te gaan kijken. We dronken meer dan we ons hadden voorgenomen, want we voelden dat er iets in de lucht hing. En dat was meer dan wedstrijdzenuwen vanwege deze halve finale van de Champions League. Het was de lente die in alle hevigheid was losgebarsten, het waren zwermen vlinders, er waren, kortom, gevoelens die nauwelijks te beschrijven waren, laat staan te onderdrukken. Na een biertje of wat, het was al kwart voor acht geweest, de voorbeschouwing was in volle gang, Kees Jansma had al een paar maal vervaarlijk de beeldbuis gevuld, keek ze me diep in de ogen en stelde ze plotseling voor om af te rekenen en de wedstrijd bij haar thuis te bekijken. Ik verslikte me in mijn lentebockje, maar had geen enkel bezwaar. Wat de toekomst 198 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 198