Het hoogtepunt was toch wel het onverwachte Oranjedebuut. 'Ik bracht mijn clubgenoot Jan Jongbloed naar Schiphol en liep daar bondscoach Knobel tegen het lijf. En er was lichtelijk paniek op het vliegveld want Knobel verwachtte dat Van Hanegem niet zou komen en dus vroeg hij aan mij of ik mijn voetbalschoenen kon halen. Ik spurtte met een noodgang naar de Jordaan om bij mijn ouders de schoenen te halen. En inderdaad, "de Kromme" kwam niet en ik mocht mee naar de interland Nederland -Joegoslavië. Ik begon op de bank maar mocht toch de laatste twintig minuten meespelen. Een onvergetelijke ervaring. Net een jongengsboek. Ik kijk nog altijd in allerlei geschiedenisboekjes van Oranje of ik er nog wel insta!' Eindelijk Ajax? 'In mijn voetbalcarrière was het drie keer "bijna" rond met Ajax. Maar op de een of andere manier lukte het altijd net niet. In '75, voordat ik naar Twente ging, net niet. Toen Ivic trainer van Ajax was, was er een paar keer serieuze belangstelling, maar weer net niet. En op een gegeven moment zouden er drie voetballers geruild worden en ging het nog niet door! Maar in 1994 tekende ik dan eindelijk een contract bij Ajax als jeugdtrainer. En nu deze zomer heeft het bestuur van Ajax me gevraagd of ik de plek van Gerard van der Lem wilde innemen. Natuurlijk wilde ik dat. Ik ben heel erg blij met deze functie. De samenwerking met Morten Olsen en Bobby Haarms is echt heel erg goed. En dat maakt het werken natuurlijk ook erg prettig. Tot nu toe vind ik dan ook dat ik als assistent-trainer een ideale baan heb.' Maar afscheid van het voetbal werd er nooit echt genomen. 'Toen ik zelf nog voetbalde, wist ik al dat ik altijd in de voetballerij werkzaam wilde blijven. Toen ik bij Twente speelde heb ik een speciale profcursus gevolgd en later toen ik bij Den Haag in dienst was, heb ik mijn Oefenmeester-1- diploma gehaald. Ik wilde allround worden. Ik denk dat het goed is dat je als trainer onderaan de ladder begint. Ik vind het ook logisch. In het laatste jaar dat ik de B1 van Den Haag trainde, was al bekend dat ik als jeugdtrainer naar Ajax zou gaan. We speelden toen ook nog om het kampioenschap tegen Ajax. Den Haag pakte de titel en dat was tegelijkertijd mijn afscheidscadeautje. En toen werd het eindelijk Ajax.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 195

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 195