OTTO Na drie jaar FC Twente naar het Engelse Middlesbrough. 'Daar heb ik een fantastische tijd gehad. Ik kon bij FC twente een jaar bijtekenen maar dat vond ik te weinig. Daardoor kwam ik zelfs een maandje zonder club te zitten en trainde ik mee met FC Amsterdam. Toen was daar ineens Middlesbrough. Mijn schoonvader had de contacten gelegd. Ik moest eerst een week stage lopen, maar na twee wedstrijden kon ik al een tweejarig contract tekenen. In minder dan een week maakte ik mijn debuut tegen Tottenham Hotspur.' De vakantiefoto's. 'Vroeger hadden mijn ouders een caravan in Noordwijkerhout. Op de foto sta ik voor de caravan dus die kan je net niet zien. Ik zie trouwens dat ik de tuin aan het sproeien ben, dat is geen hobby van me want thuis doet mijn vrouw dat. Maar we gingen dus vroeger altijd naar de caravan en tegenwoordig heb ik zelf een caravan in Noordwijkerhout. De andere foto is gemaakt in Eurodisney in 1994. Als mijn vrouw en ik er echt een paar dagen tussenuit willen met de kinderen gaan we daar naartoe. Net als in mijn voetbalcarrière ben ik ook met vakanties vrij honkvast. Als me iets bevalt dan kom ik er terug. Ik ben erg loyaal aan mensen en dingen. Mijn kinderen hadden trouwens ook nog een foto van mij uitgezocht waarop ik met een hoedje op op een ezeltje zit, maar die heb ik er lekker tussenuit gehaald. Want dan was ik door de jongens bij het voetballen echt gedold.' 'In Engeland heb je nogal veel prijzen en verkiezingen voor voetballers van de maand, van het jaar, enzovoort. Ik kreeg toen Young's als sponsor en daar was ik wel blij mee, want ik hou ervan om me als het nodig is netjes te kleden. Ik ben niet overdreven ijdel, maar ik vind dat je je wel moet kleden naar de gelegenheid waar je bent.' 'Engeland ademt een en al voetbal uit. Ik ben altijd al gek van het Engelse voetbal geweest. Het spelletje gaat daar zo snel. Op deze foto werd ik door radio Tees, dat is daar een regionale radiozender, in mijn derde jaar dat ik in Engeland zat, uitgeroepen tot speler van het jaar. Mijn dochtertje Dinah was die wedstrijd mascotte.' NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 193