'Een mooie wedstrijd. In mijn eerste jaar bij FC Amsterdam. We speelden de dubbel tegen Feyenoord. Uit in een vol stadion wonnen we met 2-1 en scoorde ik de winnende goal. Helaas verloren we thuis met 3-0. De foto is natuurlijk gemaakt in de uitwedstrijd.' Na FC Amsterdam werd het verhuizen richting FC Twente. 'Ajax had in die tijd ook belangstelling voor me, maar ze vonden helaas het transferbedrag te hoog. Dus koos ik voor Twente. Samen met Carla, tegenwoordig mijn vrouw en toen nog mijn vriendin, verhuisden we naar Enschede. Ik heb namelijk altijd gevonden dat waar je werkt je ook moet wonen. Natuurlijk was het in het begin moeilijk, zó vanuit het ouderlijk huis in de Jordaan helemaal naar Enschede. We hebben met zijn tweetjes heel wat moeten doorstaan, maar we hebben ons erdoorheen geslagen. De foto is van Ajax - FC Twente met Wim Jansen en Edo Ophof. Wim Jansen was altijd een soort voorbeeld voor mij. Hij was ook een nuttige voetballer die zich als het moest helemaal kon wegcijferen voor het team. Ik weet de uitslag van de wedstrijd niet meer, ik weet nog wel dat we hebben gewonnen.' Daar komt de bruid. 'Ik ben op 28 mei 1979 getrouwd. Een dag om nooit te vergeten, en dat zal ik ook zeker niet, want de dag na de bruiloft speelden we met FC Twente de replay van de bekerfinale tegen Ajax. Heel Twente was dus op mijn bruiloft aanwezig. Ik kon tot negen uur 's avonds op mijn eigen feest blijven en moest me daarna melden in Zeist waar Twente in trainingskamp zat. Mijn vrouw heeft dus niet veel aan onze trouwdag gehad. Ik ook niet want ik moest het op mijn bruidsnacht doen met Niels Overweg. We verloren de bekerfinale trouwens met 3-0.' Op de wedstrijdfoto Heini in duel met Frank Arnesen. AJAX MAGAZINE N

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 191