Het fotoalbum van Heini Otto door Reina Hemmes Wie zegt dat Heini Otto nog maar drie jaar bij Ajax rondloopt, zal waarschijnlijk niet direct worden geloofd. De assistent-trainer van Morton Olsen lijkt namelijk te zijn geboren in de Ajax-familie. Otto hing in 1992 na een imposante voetbalcarrière van achttien jaar zijn voetbalschoenen aan de wilgen en stortte zich op het trainersvak. Eerst bij ADO Den Haag en vanaf 1994 bij Ajax. Na drie kampioenschappen bij de jeugd werd hij deze zomer assistent-trainer bij het eerste. Heini Otto groeide op in de Jordaan waar hij volgens zijn moeder de lieveling van iedereen was. Moeder Otto: 'ledereen was gek op hem en dat terwijl hij best veel kattekwaad uithaalde. Hij heeft zelfs bijna een keer een vrachtauto de gracht in laten rijden door achter de wagen te blijven roepen: achteruit maar, kom maar achteruit...' Een kijkje in het fotoalbum van Heini Otto. Bij ons in de Jordaan... Totdat ik bij FC Twente ging voetballen heb ik in de Jordaan gewoond. Ik was op zich een rustig type, een lieve jongen ook wel. Maar ik heb wel veel kattekwaad uitgehaald. Moeder Otto valt Heini bij: 'Nou inderdaad, we hadden thuis van die overgordijnen waar Heini met zijn broer Peter in hing om Tarzan te imiteren. Ook de oppas moest het ontgelden, die trof ik een keer vastgebonden thuis aan. En ook liet hij op de Brouwersgracht bijna een vrachtauto achteruit het water in rijden. De man bleef maar naar achteren rijden omdat er "iemand" riep dat hij nog wel verder kon Die "iemand" was Heini. Hij hing al met de helft van zijn vracht over de gracht!' Heini: 'De meeste tijd brachten mijn broer en ik toch door met voetballen. De garagedeuren bij ons in de buurt waren onze goals.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 189

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 189