De fotoalbums van Heini puilen niet uit van van de schoolfoto's. Gelukkig heeft moeder Otto er nog genoeg. 'Vanaf de Palmgrachtschool, de lagere school, ben ik naar de Westerstraatschool gegaan. Met mijn veertiende kwam ik bij de bestrating terecht. Op mijn zestiende ben ik terug naar school gegaan en heb ik mijn timmermansdiploma gehaald. Daarna ben ik bij Van Wees terechtgekomen. Dat is een distilleerderij in de Jordaan, waar mijn vader ook werkte.' Moeder Otto kan er nog aan toe voegen dat Heini op de klassefoto tweede van links staat. Bij het zien van de oude foto's komen bij Moeder Otto allerlei oude verhalen los. 'Och kijk, Heini met zijn vader. Hij was gek met die ouwe. Het was bij ons vroeger thuis echt zo'n jongenshuis. Heini, zijn twee broers Peter en Co en mijn man voetbalden allemaal. Dus je begrijpt wel dat er bij ons thuis veel over voetbal werd gepraat. En ik maar de voetbalkleren wassen hè. Soms, als ik ineens iets zei, zeiden ze: "O, kijk, er is nog iemand in huis." Ha, ha, ha. Heini lijkt precies op zijn vader. Die liep altijd met van die kromme armen. En dat zag ik later terug bij Heini. Die liep in het veld ook altijd met van die kromme armen.' Hendrikus Mattheus Otto zag op 24 augustus 1954 het levenslicht. Zijn wieg stond in de Jordaan waar vader en moeder bij oma Otto in huis woonden. In die tijd werden er nog niet zoveel foto's gemaakt. Een van de eerste beeltenissen van de jongste telg van de familie Otto is dan ook een stappende Heini op de Dam. 'Ik weet eigenlijk niet zo goed waarom deze foto is genomen, maar volgens mij was het vroeger de gewoonte je kinderen op de Dam te fotograferen.' Moeder Otto heeft een heel ander verhaal: 'Deze foto is genomen op de dag dat Heini's broertje Peter is geboren. Ik lag toen in het ziekenhuis en mijn schoonouders hebben Heini die dag meegenomen naar de Dam.' 188 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 188