De inter nationale successen, de tenues, de bekers en (rechts) het bruine monster. In de jaren zestig (zo fraai geïllustreerd met Paul Hufs beroemde foto van Klaas Nuninga, Sjaak Swart, Piet Keizer en Johan Cruijff) deed de televisie haar intrede in de Nederlandse huiskamers. In 1957 was men gestart met het uitzenden van voetbalwedstrijden en vanaf 1959 was er een wekelijkse uitzending van 'Sport in Beeld', de voorloper van 'Studio Sport'. De komst van de televisie heeft ingrijpende gevolgen gehad voor het voetbal. Een gelukkige bijkomstigheid is dat Ajax' internationale opmars, die in de jaren zestig werd voorbereid en begin jaren zeventig leidde tot drie Europa Cups en de wereldbeker, in beeld en geluid bewaard gebleven is. Het Ajax Museum maakt er dankbaar gebruik van. 21 monitoren vertonen fragmenten van één tot anderhalve minuut, beschikbaar gesteld door de NOS. Op de bovenverdieping, waar de internationale successen centraal staan, zijn dat hoogtepunten uit Europa-Cupfinales en wereldbekerwedstrijden. Het bekijken daarvan, in een omgeving die verbazing oproept over de vele jongensdromen die in de geschiedenis van Ajax zijn uitgekomen, vormt een aantrekkelijk alternatief voor het zien smelten van sneeuw. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 Het Ajax Museum bevindt zich in de Amsterdam Arena aan de zuidkant van het stadion (entree via de hoofdingang) en is dagelijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Op dagen van evenementen in de Arena en wanneer Ajax een thuiswedstrijd speelt, gelden aangepaste openingstijden. De entree bedraagt f 12,50 per persoon. Kinderen t/m 12 jaar, 65+pashouders en groepen van minimaal 20 personen f10 p.p. Kaartverkoop bij de Arena balie naast het museum. Voor reserveringen: 020 - 3111 333

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 16