Ex-rechtsbuiten Dan Peters I P r rlg aaf O boddv naams g?iax. verati dert r door Armand Schreurs foto's Louis van de Vuurst Ajax heeft altijd wat gehad met Scandinaviërs. De club boorde het vernuft aan van de Fin Jari Litmanen, de noordelijkste transfer aller tijden, en kocht in het recente verleden Zweedse degelijkheid in met Stefan Pettersson en Peter Larsson. Vooral de Deense inbreng was bij momenten opmerkelijk groot, zoals ook dit seizoen, met trainer Morten Olsen en zijn landgenoten Ole Tobiasen en Michael Laudrup. Dan Petersen was een van de Denen die in de voetsporen trad van illustere voorgangers als zijn landgenoten Lerby en Arnesen. Van 1991 tot 1994 bivakkeerde hij bij Ajax, speelde 55 wedstrijden en vertrok omdat hij ex- rechtsbuiten wilde worden. Hoe kwam die Deense connectie tot stand? Mogelijk omdat Denemarken een beetje (veel) op Nederland lijkt. Of omdat de omschakeling van Deens naar Nederlands nog best lijkt mee te vallen. Wedden dat we Laudrup binnenkort zien scoren in 'Tien voor Taal'? Echte vikingtypes waren het nooit die in de Meer neerstreken. Een uitzondering moet gemaakt worden voor de stoere Jan Molby, een brave jongen trouwens, terwijl ook Soren Lerby in zijn pittigste wedstrijden wel enigszins model stond voor een vikingkoning. Voor het overige waren het bedreven technici, die pasten bij het profiel van Ajax. Frank Arnesen, Jan Sorensen, Jesper Olsen, Dan Petersen... De laatste werd aangetrokken als de opvolger van John van 't Schip op de rechterflank. Hij verbleef drie jaren bij Ajax, verhuisde toen naar Monaco, waar hij eveneens drie seizoenen doorbracht en speelt sinds de zomer voor de gevallen Belgische trots Sporting Anderlecht, 164 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 164