Tijjani Babangida 'Het is echt met dubbel-j, het staat verkeerd in mijn paspoort. Tijjani is een oude Arabische naam, en net als de naam Mozes is Tijjani ook de naam van een profeet. Het betekent niet echt iets. Babangida is de naam van mijn vader. Het staat voor het hoofd of de baas van het huis.' Trouwen 'Tja. Bij Ajax wordt hard gewerkt om de papieren nu in orde te krijgen. Het wedstrijdschema laat niet toe dat ik even op en neer naar Nigeria kan, dus we zijn nu aan het proberen om het hier in Nederland rond te maken. Ik hoop dat het nu snel gaat lukken. Ik moet nog wel een nieuwe datum prikken. Ik vind het wel vreemd dat wanneer het lijkt dat alles geregeld is, het feest opeens niet kan doorgaan. Het is wel een hele papierwinkel die je moet afwerken. Vreemd hoor, allemaal.' Geluk 'Je moet altijd bidden om geluk af te kunnen dwingen. Vorig seizoen hebben we misschien wel beter gespeeld dan dit jaar, maar toen ontbrak het geluk. Je kunt niet de beste zijn zonder dat je een beetje geluk hebt. Het is inderdaad waar dat je geluk moet afdwingen, maar voetbal is erg afhankelijk van details, van kleine toevalligheden. En als je dat beetje geluk mee hebt, dan kom je een stuk verder.' Kleur 'Mijn favoriete kleur is zwart. Ik draag ook meestal zwarte kleren. In mijn huis heb ik de kleuren geel en blauw gecombineerd. Voor voetbal is rood en wit mooi, maar niet voor thuis. Groen is, hoewel het de kleur van Nigeria is, niet zo belangrijk voor me.' Golden Eagles 'Dat is de bijnaam voor onze nationale ploeg. Zodra je goed speelt bij je eigen club, dan gaat selectie voor de nationale ploeg haast vanzelf. Bij ons is het altijd weer leuk om bij elkaar te komen. Uit alle landen van Europa komen de spelers naar één plek, en het is mooi om elkaar dan weer te zien. Ik kijk dan ook erg uit naar het WK, we hebben veel wedstrijden gespeeld en ik denk dat we een goede kans maken om hoog te eindigen.' Vorm 'Vorm is niet te controleren. Dat is heel moeilijk. Je kunt nog zo hard trainen en goed eten en dan nog volledig uit vorm zijn. Maar volgens mij is rust het meest belangrijk. Veel slapen dat is goed voor je en op tijd je rust nemen. Dan komt het allemaal vanzelf goed. Gelukkig houd ik ook veel van slapen dus dat komt goed uit.' Vrije tijd 'In mijn vrije tijd rust ik veel. Slapen is niet echt een hobby, maar zoals ik al zei wel belangrijk. Verder ga ik vaak uit eten met mijn vriendin. Ik kook niet veel, maar ik kan wel goed koken. Niet alleen maar eitjes, haha!' Kleding 'Ik vind het heerlijk om in de zomer een korte broek te dragen. Verder draag ik, wanneer ik uitga, meestal kostuums. Pakken met stijl. Ik geef veel geld uit aan kleding. Vlak voordat ik opsta, als ik nog vijf minuten mag blijven liggen, bedenk ik wat ik aan ga doen. De kledingkeuze hangt af van de gelegenheid. Ik ben niet ijdel, mijn vriendin zegt meestal of iets een goede of een stomme combinatie is. Als het stom is, trek ik wat anders aan. Het is niet zo dat zij de baas is, maar ik vind haar mening wel belangrijk. Zeker met kleding.' Auto's I like cars. I like my Pontiac. Ik heb de auto goed onder controle, hoewel hij wel erg hard gaat. Ik heb een tijdje heel veel boetes gehad, toen mijn vriendin nog in Kerkrade woonde. Wat dat betreft is het goed dat we samenwonen. Per maand had ik toen vier, vijf bonnen. Ik heb niet echt voorkeur voor een merk, het belangrijkste is dat hij goed rijdt.' Nol Hendriks 'Tja, wat moet ik daar nu op zeggen. Ik spreek hem nog maar heel zelden, bijvoorbeeld toen Lawal (Nigeriaanse speler van Roda JC, EvL) naar Roda toe ging. Toen heb ik hem verteld hoe hij speelde en wat zijn sterke punten zijn. Maar verder heb ik nauwelijks contact met hem. Lawal is als een broer voor mij, dus die help ik dan met advies. En als Nol Hendriks meer informatie wil over een speler, dan geef ik die, maar verder spreken we elkaar weinig.' Nigeria 'Er zijn niet eens zoveel problemen in Nigeria. Het is wel zo dat de militairen alles controleren, waardoor er veel politie en mensen van het leger aanwezig zijn. Ik denk niet veel aan de eventuele problemen, ik ben ermee opgegroeid, dan went het vanzelf. Nederland ga ik steeds meer als mijn thuisland beschouwen, Nigeria is iets van vroeger, van lang geleden.' Droom 'Mijn droom is om ooit kampioen te worden. I wanna be an champion once. Nu kan ik kampioen van Nederland worden met Ajax, in de zomer met Nigeria bij de wereldkampioenschappen. Dat is echt mijn droom, een medaille bij het WK. Op dit moment denk ik niet veel aan de verre toekomst. Ik leef van wedstrijd naar wedstrijd en kijk hooguit vooruit naar het WK in Frankrijk, en niet verder.' Scoren 'Scoren is heel erg belangrijk voor een speler, maar winnen met je team is belangrijker. Ik scoor steeds dezelfde doelpunten, maar je moet niet vergeten dat het niet vanzelf gaat. Vorig seizoen heb ik heel veel apart op schieten getraind en nu gaat het ineens vanzelf. It just comes. En nu moet ik proberen het vast te houden. Als je in vorm bent, en je speelt goed, kom je vanzelf op de goede plek te staan. Eerst is er de rust, dan trainen, bidden, goed eten en dan komt de rest vanzelf.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 157

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 157