Babangida door Erik van Leeuwen foto Louis van de Vuurst Amsterdam 'Ik vind Amsterdam een wereldstad. Altijd lekker druk, al die verschillende mensen en er is altijd wat te doen. Prachtig is het hier. Er zijn niet te veel mensen, zoals in de grote steden in Nigeria. Ik voel me er ook erg thuis, misschien wel meer dan in mijn geboorteland. Heel af en toe ga ik echt lang de stad in, maar iedereen wil voortdurend met me praten. Soms is dat wel leuk, maar niet altijd. Amsterdam is wel heel anders dan Limburg, waar ik woonde toen ik naar Nederland kwam. Mijn eerste jaar was heel erg moeilijk, maar nu ben ik helemaal gewend. Nederland is nu "thuis", met Nigeria op een tweede plek.' Goud 'Ik hou van goud, maar voor mijn geloof is zilver een stuk belangrijker, dus zilver vind ik mooier. Oké, ik heb nu inderdaad een gouden ketting om, maar die heb ik van mijn vriendin gekregen voor mijn verjaardag, dus het is logisch dat ik die draag. En wat ook bijzonder is, is de gouden medaille die ik gewonnen heb bij de Olympische spelen. Dat vond ik ook niet erg, haha! Het zou raar zijn om te zeggen dat ik die niet mooi vond, alleen maar vanwege mijn geloof. Het zou wel erg gek zijn om een wedstrijd te verliezen omdat je goud niet mooi vind. We gaan altijd voor goud. Bij Ajax en bij Nigeria.' Geloof 'Ik ben moslim en geloof is heel erg belangrijk voor me. Ik geloof in een god. Ik bid vijf keer per dag, doe aan vasten en rook en drink niet. In Nigeria is het met geloof net als in Nederland. Er zijn christenen, moslims en andere soorten van geloof en mijn familie is moslim. Zo ben ik grootgebracht en ik hecht er veel waarde aan. Ik kan er in vervelende tijden op terugvallen, waardoor ik rustiger word en minder gespannen. Voor de wedstrijd bid ik altijd één of twee minuten in mezelf. Vervolgens zeg ik amen en ga het veld op.' 56 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 156