Nederland - Turkije foto's Louis van de Vuurst Een bloedeloze nul-nul en een draak van een wedstrijd, meer valt er niet van te maken, maar Oranjes kwalificatie voor Frankrijk is een feit. Die was al zo goed al zeker, want Nederland had moeten verliezen en België (van Wales) moeten winnen en minstens een van beide landen had dat bovendien met onwaarschijnlijk ruime cijfers moeten doen, wilde directe plaatsing nog in gevaar kunnen komen. Maar het Nederlands elftal was het aan zijn stand en aan de uitverkochte Arena verplicht om zich te revancheren voor de 1-0 nederlaag in Turkije, en dat is niet gelukt. Het goede nieuws is dat Dutchy ervan doordrongen is dat er geen reden is om overmoedig aan 'Ie tour d'Orange' te beginnen. Een ander pluspunt, en dat mag wel even benadrukt worden, is dat Edwin van der Sar zijn doel schoon hield. Met Van der Sar is de helft van de Ajax-inbreng in de vertoning genoemd. Frank de Boer was zijn enige clubgenoot in het veld. Aan oud-Ajacieden traditiegetrouw weer geen gebrek. Reiziger, Winter, Seedorf, Bogarde, Overmars, Bergkamp en Kluivert waren de geselecteerden met een rood wit verleden. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 Dennis Bergkamp, hier in de tang genomen door de Turken Ercan en Özer, miste de aanvoer van de geschorste Wim Jonk. Het Nederlands elftal zoals het op 11 oktober aantrad tegen Turkije. Staand vanaf links: Edwin van der Sar, Clarence Seedorf, Patrick Kluivert, Jaap Stam, Dennis Bergkamp, Aron Winter. Gehurkt: Arthur Numan, Michael Reiziger, Frank de Boer, Philip Cocu, Giovanni van Bronckhorst. 148

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 148