Peter Schmeichel De El heeft alle wedstrijden en de meeste ook met dikke cijfers gewonnen. 9-3 werd het tegen NEA uit Ouderkerk aan de Amstel, 12-0 tegen de Dl van Aalsmeer en de Volewijckers konden na een 15-0 nederlaag hun biezen pakken. Het duel tegen RKDES was voor de El wel een krachtmeting. 'We moesten om half tien spelen, vertelt trainer Patrick Ladru, en zoals gewoonlijk waren wij een uur voor de wedstrijd aanwezig. In Kudelstaart zijn ze dit echter niet gewend. Het hek naar het veld was dicht en de kantine nog gesloten. We werden gedwongen om rondjes op de parkeerplaats te blijven lopen totdat het dorp ontwaakte. De wedstrijd zelf was spannend. Bij RKDES deed ook een meisje mee dat het zowel Donovan als Diego erg moeilijk maakte. Het lukte haar zelfs om te scoren en dat vinden jongens absoluut niet prettig. De El won uiteindelijk wel met 4- 3. Helaas voor Henk van Teunenbroek drie doelpunten tegen. De leider staat erom bekend elk Ajax-elftal, van hoog tot laag, zelfs bij de ruimste overwinning te pesten als er een tegentreffer gevallen is. Nu moest Van Teunenbroek zelf een diepe buiging maken. 'Bij een wedstrijd die werd begeleid door Ed Lefeber en Edmund Claus werd de 0 wel gehouden,' merkt Ladru op. 'Een pijnlijke constatering voor Van Teunenbroek en mij.' De El heeft een nieuwe doelverdediger onder de lat: Peter Schmeichel. Althans zo noemt Ladru de van haarkleur veranderde Kevin Rijnvis inmiddels. Volgens zijn trainer keept hij sinds zijn gedaanteverandering minder scherp. Maar of hier een causaal verband tussen bestaat wil hij liever in het midden laten. Een serieuze zaak In tegenstelling tot de El kende het jongste jeugdelftal een moeizame start. 'In en tegen Abcoude met 1-1 gelijkgespeeld, nadat wij tot in de laatste minuut voor hadden gestaan,' zegt Edwin Kortlevers, de leider Het hoogtepunt voor de D1 was de voorwedstrijd bij NEC in Nijmegen. Voordat Ajax 1 en het eerste van NEC aan hun treffen begonnen, betraden de miniatuurprofs het veld van de Goffert. Toen in de tweede helft de spelers van het eerste kwamen kijken, kregen de jonge Ajacieden vleugels. NEC kwam er niet meer aan te pas en werd met 8-1 verslagen. van de E2. 'Toen hadden we echt pech, maar van AS '80 werd terecht verloren.' De huidige nummer één van de poule overklaste de E2 met 6-3. Tegen Voorland werd orde op zaken gesteld, vooral door Jeffrey Sarpong. Hij nam in de met 6-1 gewonnen wedstrijd vijf van de zes doelpunten voor zijn rekening. Maar Jeffrey speelt meer hoofdrollen dit seizoen. Hij is de aanvoerder van het elftal, een taak die hij serieus neemt. Trainer Patrick Ladru, die zijn aandacht altijd over twee elftallen moet verdelen, had hem gezegd dat hij jongetjes die in de kleedkamer vervelend zouden zijn aan de oren mocht trekken. Deze figuurlijke opdracht had Jeffrey letterlijk genomen en Leandro Kappel was zijn eerste slachtoffer. Op de vraag van Ladru waarom Jeffrey Leandro aan zijn oren getrokken had, antwoordde hij, zich van geen kwaad bewust: 'Maar dat had u toch gezegd?!' 13-1 nederlaag. Absoluut het enige minpuntje vond Lefeber het gelijkspel tegen Argon. 'Het was een slechte wedstrijd, wat werd afgestraft met 1-1.' Volgens Lefeber was deze uitslag te wijten aan zijn eigen afwezigheid. Mét hem behaalt de ploeg alleen maar overwinningen, zegt hij en wordt met het grootste gemak op het kampioenschap afgestevend. Daar zal iedereen je aan houden Ed! 146 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 146