pupillen van De Regt de ploeg van Sportpark Goed Genoeg van zich af te schudden en uiteindelijk met 4-2 te winnen. Zelfs in een wedstrijd tegen Voorland, waar werd ingevallen voor de Cl, werd met 10-0 gewonnen. De leider van de C2, Wim Stuut kan dan ook niet anders dan tevreden zijn. De mooiste wedstrijd tot nu toe vond hij het treffen bij Neerlandia/SLTO. De uitslag deed wat Youssouf Hersi (B1) Stuut betreft niet terzake, wel het fabelachtige doelpunt van Bark Boussoufa. 'Deze nieuwkomer van pas twee turven hoog lobte vanaf de zestien meter de bal op bijzondere wijze over de keeper. Het was een doelpunt om in te lijsten.' Tot nu ging het de C2 voor de wind en dat zou het wel eens kunnen blijven gaan. Stuut schat in dat er maar vier of vijf wedstrijden van de competitie echt interessant zijn. Zijn voorspelling aan het begin van het seizoen begint nu dus al een beetje bewaarheid te worden: een eerste plaats. 'Dat zijn we - en dat blijkt al na een paar duels - wel aan onze stand verplicht.' Hoogtepunt met vleugels Slechts één maal moest de Dl het onderspit delven. Zwarte Schapen, dat het veel elftallen van Ajax moeilijk maakt, was iets te sterk voor de formatie van John van 't Schip en Jan Olde Riekerink (5-4). Amstelland toonde zich ook een taaie tegenstander, maar moest toch zijn meerdere erkennen in Ajax. 'De andere overwinningen kun je gerust eclatante noemen,' vindt Van 't Schip. 19-1 en twee maal 13-0 zijn uitslagen die weinig meer met spannende duels te maken hebben. Het hoogtepunt voor de jongens van de Dl was de voorwedstrijd bij NEC in Nijmegen. Voordat Ajax 1 en het eerste van NEC aan hun treffen begonnen, betraden de miniatuurprofs het veld van de Goffert. 'Vooral de tweede helft, toen alle spelers van het eerste kwamen kijken, was voor de jongens geweldig. Het leek wel of ze er vleugels van kregen.' NEC kwam er niet meer aan te pas en werd met 8-1 verslagen. Van 't Schip zal tot zijn spijt enige tijd twee spelers moeten missen. 'André Hofstee heeft een been in het gips na een ongelukkige block-tackle tijdens het duel met Amstelland. Ook Mickey van Eijsden is een grote pechvogel. Zo maakte hij zijn rentree nadat hij hersteld was van een gebroken sleutelbeen en zo liep hij in een wedstrijd een blessure net boven de knie op.' Het kan niet misgaan Ook de D2 draait op volle toeren. Op één na werden alle competitiewedstrijden met grote cijfers gewonnen. In vijf duels werd maar liefst 46 maal gescoord en hoefden slechts twee tegentreffers geïncasseerd worden. 'Onze poule is helaas heel erg zwak. We hadden zelf graag wat meer tegenstand willen hebben. Nu zijn de wedstrijden meestal na een kwartier spelen gelopen koersen,' zegt de leider van de D2, Ed Lefeber. Tegen Buitenveldert werd de grootste overwinning tot nu toe geboekt. Op de Toekomst werd de club van de De Boelelaan met 15-0 van de mat geveegd. Sint Martinus moest het doen met een AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 145

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 145